odchudzanie

Chcesz zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej i szukasz na to sposobu? Nie chcesz się za bardzo forsować, ale też nie lubisz aktywności outdoorowej? Postaw na rower stacjonarny! Podpowiadamy, jaki będzie najlepszy, gdy chce się schudnąć.

Sposoby na odchudzanie

Wiele mówi się na temat odchudzania. Zazwyczaj zakłada się, że aby schudnąć, trzeba zapewnić sobie deficyt kaloryczny. To trudne zadanie ułożyć tak dietę, by była pełnowartościowa, a jednocześnie odchudzająca. Warto próbować. Jednak na efekty przyjdzie poczekać. Zdecydowanie lepiej jest, gdy oprócz diety, włączy się aktywność fizyczną. Na tym zyska się nie tylko kilka kilogramów mniej, ale też znacznie lepsze zdrowie i samopoczucie. Skutecznych sposobów na odchudzanie szukaj też na JejZdrowie.pl i zobacz, która z metod jest dla Ciebie najlepsza. Są osoby, które godzą się na aktywność fizyczną, ale tylko we własnych czterech ścianach. Co im wówczas zostaje?

Aby nie ćwiczyć na siłowni, w klubie fitness, ani outdoorowo, trzeba poszukać treningu, który można wykonać w domu. Oczywiście można ćwiczyć na macie, ale znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na rowerek stacjonarny. Jaki wybrać?

Jaki rower stacjonarny na odchudzanie?

Rower stacjonarny jest najchętniej wybieranym sprzętem do ćwiczeń w domu. Co więcej, daje doskonałe efekty odchudzania. Najczęściej wybierane są rowery magnetyczne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są najpopularniejsze jeśli chodzi o trening w domu. Są też łatwo dostępne, nie zajmują dużo miejsca, a także da się kupić je w atrakcyjnej cenie. Taki rower stacjonarny magnetyczny ma możliwość regulacji oporu. Często dodatkowo wyposażony jest w pulsometr, licznik spalonych kalorii, ilości przejechanych kilometrów, stoper.

Jednak magnetyczny rower stacjonarny na odchudzanie to nie jest jedyna możliwość, choć tak popularna. Dzisiaj do wyboru są również trenażery rowerowe. Wybrać można rolkowe, oporowe i zastępujące tylne koło. Co dają? Przede wszystkim możliwość jazdy w domu na swoim ulubionym rowerze. Wpina się go w trenażer. Dzięki niemu zwykły rower staje się rowerem stacjonarnym.

Co wybrać? Jeśli ma się dobry rower do jazdy w plenerze, wówczas dobrze jest postawić na trenażer. Rower stacjonarny ma pewno jednak zajmie mniej miejsca, często ma też wiele dodatkowych opcji.

Czy jazda na rowerze pomaga schudnąć?

Oczywiście, że jazda na rowerze stacjonarnym pomaga schudnąć. Każda aktywność fizyczna jest sprzymierzeńcem w walce o szczuplejszą sylwetkę. Oczywiście nie ma co liczyć na to, że jazda na rowerze stacjonarnym pozwoli schudnąć z brzucha czy z nóg. Jest to aktywność, która pomaga w zgubieniu dodatkowych kilogramów, ale tkankę tłuszczową traci się równomiernie.

Samo chudnięcie to nie wszystko. Dzięki jeździe na rowerze stacjonarnym można też pięknie wyrzeźbić ciało oraz poprawić stan zdrowia, w tym zwiększyć własna wytrzymałość. Co ważne dla pań – jazda na rowerze może pomóc w pobyciu się cellulitu.

A ile jeździć na rowerze, żeby schudnąć? Na pewno warto robić to regularnie. Jak często? Zakłada się, że najlepsze efekty osiągnie się, jeżdżąc 3 lub więcej razy tygodniu. Regularna aktywność daje szybkie rezultaty, ale pomiędzy nią musi być czas na regenerację. A ile powinien trwać trening na rowerze stacjonarnym, by były efekty? Na pewno 30 minut intensywnego pedałowania powinno wystarczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here