Ekologiczne żwirki dla kota

Dla każdego właściciela kota jednym z najważniejszych pytań może być to, czym wypełnić kuwetę? Istnieje wiele dostępnych rodzajów żwirków: silikonowe, bentonitowe czy też drewniane, z kukurydzianych odpadów lub nawet traw. Które z nich są jednak najlepsze i dlaczego?

Żwirki zbrylające vs niezbrylające

Jednym z pierwszych kryteriów wyboru w przypadku żwirku dla kota może być jego zdolność do zbrylania się w większe, dobrze zespolone elementy. Jest to dla wielu osób bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ zapobiega rozchodzeniu się moczu dalej niż to absolutnie konieczne. Co więcej, czyszczenie kuwety z takiego rodzaju żwirku jest bardzo szybkie i łatwe: wystarczy związane w całość fragmenty wyrzucić za pomocą łopatki. Pozostały żwirek, który wciąż pozostaje sypki, można pozostawić do kolejnego użycia.

Żwirki niezbrylające także mogą być wygodne, ponieważ w przeciwieństwie do zbrylających nie zatykają toalety i mogą być do niej wyrzucane. To również łatwe i szybkie rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które kuwety dla kotów trzymają w łazienkach. To właśnie w tej grupie zazwyczaj znajdują się żwirki ekologiczne.

Żwirek ekologiczny, czyli jaki?

Żwirek dla kota, który możemy opisać jako ekologiczny, jest wykonywany w całości z materiałów pochodzenia naturalnego, takich jak drewno, kolby kukurydzy i odpady kukurydziane lub trawy. Nie znajdziesz w nim niczego sztucznego ani żadnych materiałów, które nie są przyjazne dla środowiska. Jest dokładnie pod tym kątem sprawdzany. Żwirki ekologiczne również na etapie produkcji nie są poddawane żadnej obróbce, która mogłaby zmienić ich skład i wpłynąć na jakość.

Co ważne, ze względu na swoją budowę, żwirki ekologiczne zazwyczaj się nie zbrylają lub zbrylają się bardzo słabo. W tym drugim przypadku pod wpływem większej ilości wody zostają rozbite na pierwotne drobinki, co oznacza, że praktycznie wszystkie o tych właściwościach można usuwać drogami sanitarnymi. Nie powodują ich zatkania i w drodze dalszego przetwarzania ścieków mogą być usunięte tak samo, jak inne zabrudzenia.

Inne zalety żwirku ekologicznego

Żwirki przygotowywane z naturalnych materiałów odznaczają się bardzo wysoką chłonnością. Są idealnie dostosowane do wykorzystania nawet przez cały dzień, kiedy w domu nie ma właściciela, ponieważ pozwalają kotu zachować higienę i swobodnie korzystać z kuwety bez oczekiwania na jej całkowite opróżnienie.

Jednocześnie naturalne ekologiczne żwirki odznaczają się dobrym pochłanianiem i neutralizowaniem zapachów. Dzięki temu mogą być stosowane we wszystkich kuwetach, zarówno otwartych, jak i zamykanych. Dodatkowo mogą być wzbogacone o substancje zapachowe, które również są utrzymane w takiej tonacji, jaka jest preferowana przez miłośników ekologii, na przykład w zapach kwiatowy lub leśny.

Wysokiej jakości żwirki ekologiczne są przy tym całkowicie bezpieczne dla kocich łapek. Nie posiadają pyłu, co również ułatwia korzystanie z nich, ponieważ nie pozostawiają osadu wokół kuwety podczas korzystania z niej czy napełniania świeżą porcją żwirku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here