Zdrowe przekąski

Na pewno nie jeden raz zdarzyło ci się, że podczas treningu, zwykłego spaceru, pracy czy nauki dopadł cię głód. Oczywiście, trening nie jest momentem idealnym do jedzenia. Jednak praca albo nauka z pustym żołądkiem po prostu nie idą tak jak powinny. Jeśli więc stanąłeś przed problemem, jak pokonać taki (mały lub nie) głód, możemy polecić ci batony białkowe oraz inne zdrowe przekąski.

Dlaczego zdrowe przekąski są lepsze od tych, które wybieramy zazwyczaj?

Kiedy czujesz głód, najpewniej masz ochotę sięgnąć po cokolwiek, co zdoła go zaspokoić. Każdy z nas ma podobnie i powiedzmy sobie szczerze – zazwyczaj nie prowadzi to do podejmowania racjonalnych decyzji żywieniowych. Czując nagły głód, sięgamy po to, co jest w pobliżu, a najczęściej po niezdrowe przekąski, które po prostu są łatwo dostępne. Bo co znajdziemy w bufecie w pracy albo na uczelni? Oczywiście obiad czy kanapkę, ale jeśli zależy nam na czymś naprawdę szybkim, do wyboru mamy… ciastko albo batonik.

Niezdrowe przekąski, właśnie takie jak ciastka i batoniki, zawierają dużo węglowodanów i tłuszczów. Zazwyczaj nie brakuje w nich konserwantów, polepszaczy smaku, barwników i aromatów, innych sztucznych dodatków albo produktów “identycznych z naturalnymi”. Wszystkie one negatywnie wpływają na nasze zdrowie i prowadzą do tego, że chcemy więcej i więcej. Szkoda tylko, że nie tego, co dla nas naprawdę dobre.

Zdrowe przekąski nie opierają się na tłuszczach i cukrach. Nie zawierają sztucznych dodatków i nie powodują, że bez przerwy chcemy bardziej podjadać. Dają dokładnie to, czego potrzeba: energię i zaspokojenie głodu, w połączeniu z odżywczymi składnikami. Dzięki temu doskonale działają na nasze ciało.

Owoce zawsze są dobre

Najpewniej nie raz już słyszałeś, że każdego dnia powinieneś zjadać porcję warzyw i owoców – a nawet kilka porcji. W związku z tym chwila, w której czujesz się głodny, jest do tego idealna. Owoc pozwoli ci szybko zaspokoić głód, a dodatkowo wniesie porcję witamin i flawonoidów, które doskonale działają na organizm człowieka. To twoja szansa na połączenie przyjemnego z pożytecznym, bo owoce są też po prostu bardzo smaczne.

Zdrowe przekąski to nie tylko owoce

Oczywiście oprócz owoców warto sięgać także po inne dodatki, które zapewniają porcję energii oraz składników odżywczych w najbardziej potrzebnej chwili. Co więcej, w przypadku przekąsek zdrowe oznacza jednocześnie smaczne, a to ogromna zaleta proponowanych przez nas dodatków do diety. W końcu rzeczy zdrowych, ale niekoniecznie najsmaczniejszych, każdy z nas najadł się już w dzieciństwie.

Zdrowe, smaczne, pożywne i przynoszące same korzyści dla organizmu są między innymi batony energetyczne. Zawierają porcję białka, które jest potrzebne do budowy wszystkich tkanek oraz pracy mózgu. Nie mają wysokiej zawartości cukru ani tłuszczów, co z kolei przekłada się na to, że mogą stosować je nawet osoby decydujące się na redukcję. Jednocześnie zostały wzbogacone o smaczne składniki, które zapewniają witaminy i minerały. Dzięki temu przynoszą kompleksowe korzyści i sporo radości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here