Herbaty wspomagające odchudzanie

Nie brakuje na świecie takich osób, które próbują odchudzać się za wszelką cenę. Są w stanie zrobić dosłownie wszystko, byleby tylko raz na zawsze pozbyć się swojej zbędnej wagi. Nie interesują ich rozwiązania długoterminowe. Nie chcą całymi miesiącami katować się rygorystycznymi dietami i odczuwać w tym czasie spory głód. Wolą pójść drogą na skróty i sięgnąć chociażby po środki przeczyszczające na odchudzanie, aby w błyskawicznym tempie zadbać o swoją sylwetkę i przygotować się do czekającego ich wydarzenia. Z takich metod najczęściej korzystają osoby młode i w większości przypadków są to oczywiście przedstawicielki płci pięknej. Nastolatki z każdej strony zasypywane są zdjęciami przepięknych modelek. Uważają, że muszą wyglądać tak jak one, bo w przeciwnym wypadku będą mniej wartościowe i nikt nie zwróci na nie uwagi. Jako że normalne diety nie działają zbyt szybko i pierwsze dobre efekty przynoszą dopiero po kilku tygodniach, wiele osób próbuje radzić sobie ze swoimi zbędnymi kilogramami w sposób dość niekonwencjonalny. Niektórzy stosują tzw. „dietę baletnicy”, czyli łykają płatki kosmetyczne nasączone wodą lub herbatą, inni aplikują sobie tabletki z larwami tasiemców, doprowadzając się tym sposobem do poważnych chorób. Oczywiście żadna z tych metod nie jest ani mądra, ani skuteczna. Należy o tym mówić głośno i często, aby przestrzegać przed takimi technikami innych ludzi.

Normalna osoba, która na co dzień dba o swoje zdrowie, nigdy nie rozważyłaby nawet możliwości wprowadzenia do swojego organizmu larwy z tasiemcem. Wydaje się to czystą głupotą. Większość osób nawet nie zastanowiłaby się nad tą metodą odchudzania, a jednak zdarzają się takie wyjątki, które już z niej korzystają. To się dzieje naprawdę! Tabletki z larwami tasiemca sprzedawane są w różnych zakamarkach internetu. Są one oczywiście nielegalne, ale jeśli ktoś chce tylko je zdobyć, zrobi to bez żadnych problemów, kupując je w niesprawdzonych źródłach, czyli chociażby na wirtualnych aukcjach. Skutkiem ubocznym zarażenia się tasiemcem jest oczywiście spadek wagi. Ten pasożyt zaczyna bowiem żerować na samym człowieku i zjada wszystko to, co on wprowadza do swojego organizmu. Oczywiście wraz ze spadkiem kilogramów człowiek traci jednocześnie wszystkie spożywane witaminy i minerały. Jego dieta staje się wtedy totalnie bezwartościowa, nawet jeżeli wypełniają ją jedynie naturalne i zdrowe produkty. W momencie zarażenia się tasiemcem cały organizm zaczyna szwankować. Choremu mogą dokuczać spore bóle brzucha i wszelkiej maści problemy trawienne – mdłości, biegunki czy nawet wymioty. Waga spada, ale dzieje się to w tak gwałtownym tempie, że organizm stanie się po prostu wyniszczony i wycieńczony. Żaden narząd nie jest już w stanie normalnie pracować. Każdy element organizmu szwankuje, a człowiek czuje się tylko gorzej. Takiego tasiemca trudno jest się natomiast pozbyć. Mimo iż sprzedawcy jego larw często oferują swoim klientom także dodatkowe kapsułki, po których spożyciu taki tasiemiec ma w teorii opuścić organizm swojego gospodarza, jednak nie jest to wcale takie proste. Pasożyt może bowiem przykleić się do ścianek różnych narządów, a wtedy da się go już usunąć wyłącznie operacyjnie. Jest to jeden z najgłupszych pomysłów na odchudzanie, o jakim świat mógł w ogóle usłyszeć.

Drugą równie „prostą” metodą na odchudzanie jest stosowanie wszelkiego rodzaju środków przeczyszczających. One są już natomiast legalne, dlatego niektórzy uznają je za produkty w pełni bezpieczne i są przekonani o tym, że w żadnym wypadku im one nie zaszkodzą i nie zagrożą. Oczywiście w pewnych sytuacjach zaleca się sięgnąć po jeden z takich preparatów. Jeżeli człowiekowi z jakichś powodów dokuczają uciążliwe biegunki i zaparcia, wynikające chociażby z przejścia przez pewną chorobę, lekarz może mu zalecić zastosowanie środka przeczyszczającego, który oczyści jelita i przywróci ich pracę na dobre tory. Z takimi preparatami łatwo można jednak przesadzić. Jeżeli spożywa się je zbyt często, organizm się od nich po prostu uzależnia. Jelita nie są już w stanie pracować normalnie i tak jak dawniej – czekają tylko na to, aż ich właściciel zaaplikuje sobie środki przeczyszczające na odchudzanie, które same sprawią, że pokarm występujący w jelitach będzie się przesuwać na dół. O ile jeszcze takie tabletki i proszki dostępne w aptekach skłaniają potencjalnych klientów do pewnych refleksji i zmuszają ich do zastanowienia się nad ich bezpieczeństwem, tak zdecydowanie najgroźniejsze okazują się dietetyczne herbatki. Nierzadko występują w nich te same substancje, które pojawiają się w składach zwykłych leków farmakologicznych. Działają one zatem równie negatywnie na ludzki organizm, ale jednak człowiek sięga po nie z większą chęcią, sądząc, że taki napar nie może mu zaszkodzić. Nie jest go natomiast dobry sposób na odchudzanie. Nikomu nie zaleciłby go żaden dietetyk.

Od środków przeczyszczających można też uzależnić się w nieco inny, bardziej psychologiczny sposób. Przeprowadzone badania i ankiety ukazały bowiem, że najczęstszą grupę ich odbiorców stanowią młode dziewczyny. Dla nich sylwetka i dobry wygląd potrafią być czymś najważniejszym na świecie. Mimo iż małe dziewczynki potrafią się już głodzić i ćwiczyć ponad swoje siły, często to wszystko zupełnie im nie wystarcza, dlatego w Internecie szukają kolejnych sposobów na jeszcze szybszą utratę wagi lub pytają o nie swoje koleżanki i tak też dowiadują się o istnieniu herbatek oraz tabletek przeczyszczających. Nieraz łykają je również po to, by zamaskować swoje wyrzuty sumienia. Każdego dnia ograniczają swoje pożywienie do minimum, dlatego prędzej czy później nadchodzi w ich życiu taki moment, w którym nie są już w stanie poskromić zwiększonego apetytu i wręcz rzucają się na jedzenie, wyjadając dosłownie całą zawartość lodówki i półek ze słodyczami. Pojawiają się po takim napadzie wyrzuty sumienia potrafią być tak silne, że chcąca się ich pozbyć dziewczynka zaczyna sięgać po środki przeczyszczające na odchudzanie, aby pozbyć się spożytych produktów. Nie jest to jednak mądre zachowanie, bo może ono prowadzić do rozwinięcia się różnych zaburzeń odżywiania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here