producent podłoża do uprawy pieczarek

Zastanawiasz się, skąd wziąć gotowe podłoże pod uprawę pieczarek? Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych jego producentów. Sprawdź, jakie firmy zajmują się wytwarzaniem podłoża pod pieczarki.

Karol Kania i Synowie – producent podłoża do uprawy pieczarek

Pierwszą firmą w naszym zestawieniu jest przedsiębiorstwo z Piaska. Producent podłoża do uprawy pieczarek Karol Kania i Synowie to największa firma w Polsce i jedna z największych w Europie. Przedsiębiorstwo powstało w 1967 roku. Firma posiada 3 oddziały produkcyjne i zatrudnia kilkuset pracowników. Co więcej, ma nie tylko własne laboratoria, ale i nowoczesny park maszynowy. W ofercie firmy znajduje się podłoże do uprawy pieczarki białej, pieczarki brązowej, podłoże fazy 2 po pasteryzacji ze wsianą grzybnią i podłoże fazy 3 przerośnięte grzybnią. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Producent podłoża do uprawy pieczarek i wyrobów foliowych Kompostpal

Drugą firmą, która zajmuje się produkcją podłoża pod hodowlę pieczarek, jest Kompostpal. Co ciekawe, przedsiębiorstwo produkuje też wyroby foliowe. Kompostpal prace rozpoczął w 1974 roku. Specjalizuje się w sprzedaży podłoża pasteryzowanego w masie ze wsianą grzybnią w postaci kostek. Kupić można podłoże pieczarkowe II i III fazy. Kontrolę nad procesami produkcyjnymi pełni profesjonalna automatyka, cały park maszynowy jest bardzo nowoczesny, dzięki temu bez trudu możliwe jest zarządzanie wszystkimi procesami produkcji. Kompostpal ma również własne laboratorium, dzięki któremu kontroluje jakość podłoża pod produkcję pieczarki.

Kompost Wrona – produkcja podłoża pod hodowlę pieczarek

Wrona to firma rodzinna powstała w 1962 roku, która początkowo zajmowała się głównie produkcją pieczarek. W 1989 roku przedsiębiorstwo zaczęło wytwarzać kompost zastępczy fazy I sprzedawany na potrzeby innych producentów pieczarek. Spotkało się to z ogromnym zainteresowaniem, więc w ofercie firmy pojawiło się także podłoże fazy I produkowane w zamkniętym systemie, podściółka fazy II w kostkach, a później także kompost fazy III sprzedawane w kostce i luzem. Firma stawia na pełną powtarzalność i bardzo dobrą jakość produktu finalnego, dlatego inwestuje w zaawansowane technologie i rozwiązania.

Głuchowski – uprawa pieczarek i produkcja podłoża

Firma Głuchowski to przedsiębiorstwo założone w 1994 roku przez małżeństwo – Halinę i Mieczysława Głuchowskich. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się głównie uprawą pieczarek. Każda kolejna rozbudowa powierzchni uprawy świadczyła o sukcesach. Dodatkowo do oferty wprowadzono sprzedaż podłoża fazy IV, następnie fazy III. Zaawansowane technologie uprawy wciąż pozwalają na zwiększanie produkcji.

Agaris – podłoże pod uprawę pieczarek

Agaris jest nieco odmienną od powyższych, ale również działającą na terenie Polski firmą, która zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości podłoża pod uprawę pieczarek fazy II i III. Jednak w swojej ofercie ma znacznie więcej produktów. Na uwagę zasługuje organiczne podłoże pod uprawę pieczarek, które spełnia wszystkie unijne wymagania. Ponadto klienci Agaris mogą samodzielnie wybrać, która rasa grzybni zostanie wsiana do zamawianego podłoża.

Oczywiście to tylko niektóre z firm działających w Polsce, które zajmują się produkcją i sprzedażą podłoża do uprawy pieczarek. Jest to jednak 5 przedsiębiorstw, które cieszą się największą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here