Alternatywne metody wspomagające odchudzanie

Dlaczego chcemy się odchudzać?
Szczupła i wysportowana sylwetka to marzenie nie tylko wszystkich pań, ale także i panów. Nadprogramowe kilogramy są nieestetyczne i niepotrzebne, nie podobamy się sobie. Marzymy o tym, aby ubrać bikini i leżeć na piasku wzbudzając podziw i zazdrość innych ludzi. Obecny tryb życia, mnóstwo łatwo dostępnego śmieciowego jedzenia sprawia, że z roku na rok, jako społeczeństwo stajemy się ciężsi. Liderem w otyłości są bezpardonowo Stany Zjednoczone, szacuje się, że już co czwarta osoba ma problemy z nadwagą. Tendencja ta jednak wkracza powoli do Europy. Nic dziwnego, Ameryka Północna to kraj fast foodów i stresującego życia. Niekoniecznie każdy przeżywa tam swój American Dream. Innymi przyczynami nadwagi są choroby, zarówno te metaboliczne, jak i psychiczne. Zdrowa dieta utrzymuje naszą sylwetkę w ryzach, ale i wpływa całościowo na działania organizmu. Odżywiając się odpowiednio powodujemy, że nasze ciało lepiej radzi sobie ze stresem oksydacyjnym, który jest przyczyną nowotworów i chorób serca. Lepiej radzimy sobie ze zmęczeniem, stresem i sportem. Prawidłowo odżywiony organizm rzadziej łapie infekcje, nie cierpimy też na dolegliwości gastryczne, które są niewątpliwie bardzo uciążliwe. W procesie odchudzania ważna jest motywacja i konsekwencja w działaniu, trzeba również nastawić się na powolne efekty. Musimy mieć dobry plan i wsparcie bliskich osób. Znacznie trudniej dążyć do celu, jeśli rodzina siedzi na kanapie i podjada chipsy. W proces zrzucania wagi najlepiej zaangażować całą rodzinę. Zwykle jest to konieczne, bo niewłaściwe nawyki żywieniowe dotyczą zazwyczaj wszystkich w gospodarstwie domowym.
Najpopularniejsze rozwiązania stosowane w odchudzaniu
Z pomocą idą nam gabinety dietetyczne, dieta ułożona jest specjalnie dla nas. Tak dedykowana dieta ma wiele zalet, uwzględnia nasze preferencje żywieniowe i dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Kolejnym czynnikiem istotnym w zrzucaniu balastu są ćwiczenia fizyczne. Możemy skorzystać z porad osobistych trenerów. Tutaj również możemy liczyć na indywidualne podejście do naszego celu oraz możliwości. Samodzielne chodzenie na siłownię też jest dobre, ale trzeba robić to regularnie i na siłowni trzeba ćwiczyć, a nie rozmawiać. Bieganie jest świetnym sposobem na zrzucenie wagi. Nie wszyscy jednak mogą zacząć biegać. Osoby z dużą masą narażają się na uszkodzenia stawów. Najpierw dobrze jest trochę zrzucić, można to zrobić trenując na rowerku stacjonarnym, albo wyruszać na zwykłe wycieczki rowerowe, kiedy tylko pogoda odpowiada. Ograniczenie jedzenia słodyczy jest absolutną koniecznością, którą powinny wziąć pod uwagę osoby pragnące schudnąć. Słodycze są bezwartościowymi kaloriami, powodują rozregulowanie naszej gospodarki insulinowej. Włączenie do diety warzyw i owoców w większej ilości jest na pewno zdroworozsądkowym działaniem. Warzywa zawierają duże ilości błonnika, spożywając włókno roślinne sprawiamy, że nasz żołądek szybko wypełnia się pęczniejącą masą. Stosując regularnie błonnik sprawiamy, że szybciej jesteśmy nasyceni i mniej zjadamy.
Alternatywne metody odchudzania
Popularność biją metody mało znane i niezbyt powszechne. Nie znaczy to jednak, że istnieje cudowna tabletka albo metoda, która zrzuci za nas nadmierną wagę albo wyrzeźbi brzuch. Alternatywne metody powinny być jedynie uzupełnieniem do odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej. Łącząc wszystko zwiększamy szanse na spektakularny efekt.
• Akupunktura – wbijanie igieł w odpowiednie miejsca. Ta chińska technika medyczna ma bardzo stare korzenie. Szereg zabiegów akupunktury sprawi, że nasz organizm wyrówna poziom energii płynącej naturalnie w naszym ciele. Spowoduje to zwiększenie metabolizmu, wspomoże pracę układu pokarmowego. Ureguluje też poziom hormonów płciowych, tarczycowych i tych odpowiedzialnych za proces łaknienia.
• Leki homeopatyczne – ta grupa leków budzi skrajne emocje. Homeopatia na odchudzanie stosowana jest od lat. Lekarze kręcą jednak głową z powątpiewaniem. Lek homeopatyczny to taki specyfik, w którym substancja czynna ulega rozcieńczeniu. Chodzi tutaj o zasadę „pamięci wody”. Podobno woda ma swoją pamięć i wszystko to co zostało w niej rozpuszczone ma wpływ na organizm, który tę wodę piję. Nie ma żadnych badań medycznych, które dowodzą, że działanie leków homeopatycznych wychodzi poza działanie placebo.
• Hipnoza – polega na wprowadzaniu nas w stan transu, w którym sugeruje nam się różne rzeczy. Mózg podczas hipnozy wpada w specyficzne fale, mają one działanie relaksacyjne i uspakajające. Jesteśmy wtedy podatni na sugestie. Niektórzy chwalą sobie działanie hipnozy w procesie odchudzania, tutaj też brakuje badań naukowych potwierdzających jej skuteczność.
• Ziołolecznictwo – rośliny mają moc, osoba znająca się na ziołach potrafi tę moc doskonale wykorzystywać. Nasze łąki i lasy porastają rośliny, które idą nam z pomocą w przypadku wielu dolegliwości, z którymi walczymy. Tak samo dzieje się, jeśli chcemy zrzucić parę kilogramów. Najbardziej popularna i tania jest pokrzywa, usuwa nadmiar wody i zwiększa metabolizm. Ziół na odchudzanie jest znacznie więcej, nie sposób ich wszystkich omówić. Znajdziemy ją właściwie na każdym kroku, jeśli nie chcemy samemu zbierać ziół, możemy udać się po nie do sklepu zielarskiego.
• Bioenergoterapia – kolejna metoda, która nie ma żadnego potwierdzenia w badaniach naukowych, a pozytywne działanie uznawane jest za wynik efektu placebo. Po prostu wierzymy, że nam pomaga, i nam pomaga. Bioenergoterapia polega na oczyszczaniu energii, która płynie przez ciało człowieka. Zakłócenia energetyczne objawiają się rozmaitymi dolegliwościami ze strony układów organizmu człowieka. Energię normują wahadełka, albo przykładane do ciała ręce. Mimo nieufności środowiska medycznego do tego typu działań, bioenergoterapia cały czas jest powszechnie stosowaną metodą leczenia i uzdrawiania.
• Bransoletki i naszyjniki energetyczne – nic prostszego, wystarczy zawiesić taki wisiorek na szyi i samo się robi. Nie, nic nie robi się samo. Noszenie bransoletek wyrównujących pole energetyczne czy magnetyczne jest nieskuteczne. Może okazać się, że taka bransoletka to pieniądze wydane w błoto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here