Srebro koloidalne

Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków, których etykiety obiecują nam wyraźne efekty już po kilku zastosowaniach. Z doświadczenia jednak wiemy, że niewiele z marketingowych haseł się sprawdza. Czym w takim razie kierować się przy zakupie kosmetyków? Najlepiej składem. Warto postawić na sprawdzone formuły, takie jak te oparte na srebrze koloidalnym

Srebro koloidalne – dlaczego jest wykorzystywane w kosmetyce?

Branża kosmetyczna korzysta z różnego rodzaju surowców. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Czym różni się od nich srebro koloidalne? Przede wszystkim niezawodnością. Srebro jest znane od wieków. Było używane do celów leczniczych już w starożytności. Często jest przez to nazywane najstarszym antybiotykiem. Srebro koloidalne bazuje na nanocząsteczkach srebra, które połączone są z inną substancją. Producenci chętnie wykorzystują je w swoich produktach, ponieważ posiada liczne właściwości. Srebro koloidalne przede wszystkim działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo. Świetnie nawilża, odświeża oraz regeneruje. Redukuje zmiany skórne, przywraca skórze równomierny koloryt, a także łagodzi poparzenia słoneczne. Znajdziemy go między innymi w kremach do twarzy, preparatach na odleżyny oraz środkach na ukąszenia owadów.

Srebro koloidalne – jakie korzyści może przynieść włączenie go do pielęgnacji?

Wykorzystanie preparatów ze srebrem koloidalnym w codziennej pielęgnacji może przynieść zaskakujące efekty. Wiele osób zauważa, że dzięki kosmetykom na bazie ich srebra skóra jest bardziej nawilżona, gładka i napięta. Inni zaś stosują srebro koloidalne na zmiany spowodowane łuszczycą, AZS czy trądzikiem. Aby jednak móc korzystać z dobroczynnych właściwości srebra, trzeba używać wysokiej jakości preparatów. O tym, jakie działanie powinien wykazywać wysokogatunkowy produkt, przeczytasz na stronie https://www.naturamedica.pl/. Dostępne są tam kosmetyki na bazie srebra koloidalnego, których działanie potwierdziły badania. To produkty hipoalergiczne, które powinny być odpowiednie również dla wrażliwej skóry. Ich skład świadczy o jakości, dlatego są świetnym przykładem preparatów mających szansę realnie poprawić stan skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here