Jakie surowce kosmetyczne są wykorzystywane przez producentów

Każdy z nas do codziennej pielęgnacji używa produktów, które powstały na bazie surowców kosmetycznych. Chociaż są one obecne w naszej rutynie, mało się o nich mówi. Czas to zmienić! Wiedza na temat składników zawartych w kosmetykach może rozjaśnić nam nieco tajniki dbania o urodę. Sprawdźmy więc, jakie surowce kosmetyczne wykorzystują producenci!

Surowce kosmetyczne – dlaczego są tak popularne w branży kosmetycznej?

Surowce kosmetyczne to nazwa zarezerwowana dla substancji pochodzących z korzeni, liści, owoców i łodyg, które wykorzystuje się w branży kosmetycznej. Najczęściej spotkamy surowce roślinne, ale możemy natknąć się także na te mineralne czy odzwierzęce. W czym tkwi ich sekret? Przede wszystkim w naturalności. Matka natura najlepiej wie, co jest dla nas dobre, dlatego produkty na bazie surowców kosmetycznych przynoszą świetne rezultaty, a przy tym większość z nich jest delikatna dla skóry. Poza tym każdy z surowców posiada własne unikalne właściwości, które świetnie wzbogacają formuły pielęgnacyjne. Mogą nie tylko nawilżać, ale też oczyszczać, koić, złuszczać, regenerować czy odmładzać. Wszystko zależy od zawartych w nich składnikach odżywczych.

Surowce kosmetyczne w codziennej pielęgnacji

Codzienna pielęgnacja skóry powinna składać się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest oczyszczanie, następnie przechodzimy do złuszczania, później do nawilżania, a na końcu do ochrony. Co ciekawe, w każdym z tych etapów kluczową rolę odgrywają surowce kosmetyczne. To właśnie one odpowiadają za właściwości większości stosowanych przez nas produktów. Podczas oczyszczania i złuszczania zazwyczaj używamy past myjących i peelingów, których formuły oparte są na glinkach. Glinka różowa i zielona to znane surowce kosmetyczne, które regulują produkcję sebum i znakomicie oczyszczają. Są też częstym składnikiem peelingów enzymatycznych. A skoro już mowa o peelingach, nie można nie wspomnieć o pestkach truskawek czy malin, które również można uznać za surowce kosmetyczne. Z kolei podczas nawilżania świetnie sprawdza się lecytyna i lanolina. To głęboko nawilżające surowce, które doskonale wpływają na kondycję skóry. Na sam koniec udanej pielęgnacji warto nasmarować skórę produktem zawierającym masło kakaowe czy shea. Dlaczego? Ponieważ te surowce kosmetyczne mają właściwości ochronne, więc ograniczą wpływ promieni słonecznych na cerę.

Gdzie surowce kosmetyczne znajdą największe zastosowanie?

Jak wynika z poprzednich akapitów, surowce kosmetyczne znajdziemy w większości stosowanych na co dzień produktów. Największe zastosowanie znajdą więc w kremach, balsamach, odżywkach, szamponach oraz żelach myjących. Możemy nie tylko kupować produkty je zawierające, ale też tworzyć własne formuły pielęgnacyjne. Producenci kosmetyków korzystają z surowców takich jak te dostępne na stronie https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/, które charakteryzują się wysoką jakością, dlatego nie powinien zdziwić nas fakt, że kupne artykuły lepiej działają. Jednak z surowcami kosmetycznymi z zaufanego źródła jesteśmy w stanie stworzyć równie skuteczne produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here