Sok z żurawiny

Infekcja układu moczowego jest dość często pojawiającą się dolegliwością. Szczególnie często cierpią na nią kobiety. Nie każdy wie, że żurawina skutecznie utrudnia przyczepianie się bakterii escherichia coli do ścianek dróg moczowych, co jednocześnie wspomaga ich wypłukiwanie. Czy sok z żurawiny ma inne niedoceniane atuty? Jak można je wykorzystać? Dowiedz się w naszym artykule!

Nawracające zapalenie pęcherza

Regularne spożywanie soku z żurawiny działa profilaktycznie w przypadku dolegliwości ze strony układu moczowego, której najczęstszą przyczyną są bakterie kałowe. Poprzez zmniejszenie przyczepności bakterii pałeczki okrężnicy do ścianek dróg moczowych skutecznie zapobiega nawrotom zapalenia pęcherza. Sok z żurawiny oddziałuje też wspomagająco w przypadku aktualnego przeprowadzanego leczenia, ponieważ wypłukuje szkodliwe bakterie i zmniejsza ich liczebność. Ograniczona populacja bakterii przyspiesza powrót do zdrowia. Co ciekawe, żurawina potrafi nawet zakwasić mocz, przyczyniając się do zabicia bytujących tam bakterii.

Sposób na Helicobacter pylori

Badania naukowe potwierdzają, że żurawina wpływa hamowania usytuowania bakterii Helicobacter pylori na śluzówce żołądka. Nieleczone zakażenie tymi drobnoustrojami skutkuje powstającymi wrzodami, a nawet rakiem, zapaleniem błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Odpowiedni skomponowana dieta powinna dostarczać do organizmu odpowiednią dawkę zapotrzebowania kalorycznego oraz dostarczenie niezbędnych witamin. Sok z żurawiny jest idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się ze schorzeniami żołądka lub pęcherza moczowego. Wprowadzenie żurawiny do codziennej diety w jakiejkolwiek postaci z pewnością nikomu nie zaszkodzi, a okaże się pomocne w przypadku wielu powszechnych problemów z układem pokarmowym.

Polifenole – cenne składniki organiczne w żurawinie

Profilaktycznie zapobieganie pojawieniu się chorób układu sercowo-naczyniowego to działanie polifenoli zawartych w sokach z żurawiny. Obniżenie ciśnienia krwi, zwalczanie stanów zapalnych czy działanie antynowotworowe to zalety, które powinny nas ostatecznie przekonać, że sok z żurawiny jest wart wyznaczonej przestrzeni na półce.  W 2014 roku choroby układu krążenia stanowiły aż 45,1% ogółu zgonów Polaków. 40,3% wśród mężczyzn i 50,3% wśród kobiet. Ten wynik, który powinien dać wiele do myślenia.

Żurawina i wszystkie jej przetwory powinny skutecznie pomóc w zwalczaniu powszechnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, a także ogólnie zwiększyć odporność. Warto wypróbować sok z żurawiny nie tylko ze względu na jego właściwości zdrowotne, ale również niepowtarzalny smak!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here