Mezoterapia – na czym polega i dla kogo jest przeznaczona? Sprawdzamy

Mezoterapia to jeden z zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Jej popularność bierze się przede wszystkim z tego, że jest dość uniwersalna. Co więcej jest to zabieg o wysokiej skuteczności działania.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia polega na podskórnej aplikacji koktajli jak również czystych substancji regenerujących. Ze względu na taki rodzaj podania zabieg ten musi być wykonywany przez odpowiednio przeszkoloną osobę. Co ważne bardzo duże środki ostrożności muszą zostać zachowane przy dobieraniu preparatów stosowanych do zabiegu. Koniecznym jest, by były bezpieczne dla skóry jak i całego organizmu klientki/klienta. Właśnie dlatego należy zwracać uwagę na posiadane przez nie certyfikaty. Takimi substancjami aplikowanymi pod skórę są najczęściej: kwas hialuronowy – także jako główny składnik koktajli, krzemionka organiczna, rozmaite aminokwasy i witaminy, a także sole mineralne, kofeina oraz środki nawilżające.

Mezoterapia – kiedy się na nią zdecydować?

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii są rozmaite niedoskonałości skóry takie jak: zmarszczki pokrywające twarz, szyję i dekolt, blizny spowodowane trądzikiem, cellulit, rozstępy, a nawet łysienie. Co więcej mezoterapię stosuje się również przy zwiotczeniu skóry jak i odwodnieniu skóry twarzy i ciała. Przy zastosowaniu wcześniej wymienionych substancji można znacząco zredukować lub nawet całkowicie zlikwidować posiadane niedoskonałości. Należy jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii. Mianowicie efekty  nie pojawią się od razu po przeprowadzeniu zabiegu. Najpierw rozpoczną się zmiany w głębszych warstwach skóry, by uwidocznić się po kilku seriach. Co równie ważne, mezoterapia wymaga uzupełnienia w postaci domowej pielęgnacji. Dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystywanie produktów, które w składzie mają składnik aplikowany w trakcie mezoterapii. Sam zabieg wykonuje się nie częściej niż co 7-21 dni. Zazwyczaj potrzebnych jest od 3 do 7 wizyt w salonie kosmetycznych. Po tym czasie efekty powinny  być bardzo zadowalające.

Mezoterapia – przeciwwskazania

Mezoterapia mimo iż jest bardzo popularna to niestety nie jest dla wszystkich. O wszystkich zagrożeniach powinna na pierwszej wizycie poinformować osoba przeprowadzająca taki zabieg. Będzie to np. pracownik https://www.nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/medycyna-estetyczna/mezoterapia rezygnować z niej muszą kobiety będące w ciąży, a także te które karmią piersią. Co ważne na mezoterapię nie mogą sobie pozwolić także osoby cierpiące na alergie i  opryszczkę. Czynnikiem dyskwalifikującym będzie także cukrzyca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here