Hipnoterapeuta

Korzystanie z usług psychoterapeuty przestało być tematem tabu. Coraz więcej osób rozumie, że jest to przejaw samoświadomości, który ma na celu poprawę jakości życia i relacji społecznych. Czas więc, by z cienia wyszła też hipnoterapia. To forma leczenia, która może przynieść wiele korzyści. Co warto o niej wiedzieć?

Co daje hipnoterapia?

Hipnoterapia to ciekawa alternatywa dla psychoterapii. Zazwyczaj korzystają z niej osoby, które pragną coś zmienić w swoim życiu. Celem hipnozy może być na przykład poprawa relacji rodzinnych, wyzbycie się lęku czy zwiększenie poczucia własnej wartości. Równie dobrze przedmiotem leczenia mogą być zaburzenia depresyjne, zaburzenia snu czy zaburzenia odżywiania. Dużo zależy od indywidualnego problemu, z którym boryka się pacjent.

Hipnoterapeuta – obalamy mity

Na temat hipnozy panuje wiele opinii. Niektórym kojarzy się, kolokwialnie mówiąc, z ,,grzebaniem w głowie”. Warto jednak wiedzieć, że dobry hipnoterapeuta nie zrobi nic, co byłoby sprzeczne z interesem pacjenta. Hipnoza ma za zadanie otworzyć umysł i ułatwić komunikację między osobą pod hipnozą a hipnoterapeutą. Dzięki temu przynosi szybsze efekty. Specjalista nie musi bowiem odkrywać masek i mechanizmów obronnych pacjenta, co zazwyczaj zajmuje sporo czasu. Z tego względu często wystarczy jedna sesja, by zauważyć zadowalające efekty. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego przypadku, ale zazwyczaj leczenie trwa maksymalnie trzy sesje. Duży wpływ na skuteczność terapii ma też sam hipnoterapeuta. Jeśli jest odpowiednio wykwalifikowany i elastyczny, pomoże podopiecznemu uporać się z problemami w stosunkowo krótkim czasie. Warto więc wybierać specjalistów takich jak https://maksymkomar.com/, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu hipnoterapii. Hipnoterapeuta powinien też stale szkolić się i poszerzać swoją wiedzę, by umiejętnie dopasowywać metody leczenia do współczesnych trudności, z jakimi borykają się pacjenci. Taka współpraca powinna przynieść efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here