Jakie sprzęty treningowe warto zakupić do osiedlowej siłowni

Inwestorzy, którzy kupują mieszkanie lub apartament w nowo powstałej nieruchomości, coraz częściej oczekują, aby w budynku znajdowały się dodatkowe udogodnienia. Dlatego wielu deweloperów oraz wspólnot mieszkaniowych decyduje się na stworzenie osiedlowej siłowni, z której mogą korzystać mieszkańcy. Takie rozwiązanie zwiększa prestiż budynku i pozwala na dbanie o kondycję bez wychodzenia z domu. Co powinno znaleźć się w takiej siłowni, aby była uważana za w pełni profesjonalną? Sprawdźmy.

Rower stacjonarny treningowy

Jazda na rowerze to czynność, która pozytywnie wpływa na całe nasze ciało. Nie zawsze można jednak cieszyć się przyjemnością z jazdy na zewnątrz. Dlatego dużym powodzeniem cieszą się rowery stacjonarne. Przydają się zwłaszcza jesienią oraz zimą, a także wieczorami, kiedy mamy czas wolny po pracy, a jazda po mieście jest niebezpieczna.

Tego rodzaju sprzęt posiada także inne zalety. Pozwala na precyzyjne zaplanowanie treningu oraz monitorowanie jest efektów. Szczególnie gdy rower jest uzbrojony w wyświetlacz LCD, różne programy treningowe oraz aplikację do pomiaru tkanki tłuszczowej. Godne uwagi są rowery stacjonarne posiadające koło zamachowe, które pozwala na płynną pracę bez zbędnego obciążania stawów biodrowych i kolanowych. 

Dobrymi opiniami klientów cieszą się takie modele jak, na przykład: rower treningowy Xterra UB139, rower treningowy magnetyczny Paros 2.0 Horizon Fitness czy rower powietrzny SCHWINN AIRDYNE AD2i. Szukając wysokiej jakości roweru stacjonarnego, warto wejść na stronę sklepu internetowego Abfitness.pl.

Bieżnia

Kolejnym rodzajem urządzenia, bez którego nie można się obejść na siłowni, jest bieżnia. Stanowi ona narzędzie rozgrzewki, jak również pozwala na wykonywanie treningu zasadniczego. Jej największą zaletą jest gwarancja tego, że treningu nie zakłóci deszcz czy nieprzyjemny wiatr. Trening pod dachem ogranicza prawdopodobieństwo przeziębienia.

Jakie funkcjonalności nowoczesnej bieżni elektrycznej są najbardziej doceniane przez osoby trenujące? Wśród nich na pewno można wymienić: regulację prędkości, regulację konta nachylenia pasa bieżni, sensory pomiaru pulsu na poręczy, kieszenie lub tacki na urządzenia mobilne (np. smartfon), port USB do odtwarzania muzyki. Mile widziany jest także wyświetlacz LCD, który informuje o czasie, prędkości, dystansie, spalonych kaloriach.

Orbitrek

Cennym elementem wyposażenia siłowni może być także orbitrek. Jest to sprzęt, który potrafi zastąpić 3 urządzenia: rower stacjonarny, stepper i bieżnię elektryczną. Szczególnie funkcjonalne są urządzenia takich producentów, jak: Reebok, Xterra, Lifespan, Nordictrack.

Dla przykładu orbitrek eliptyczny Xterra FS3.9 oferuje elektronicznie sterowany opór magnetyczny, komputer treningowy z elektroniczną skalą obciążenia, 12 programów treningowych. Co ciekawe, maszyna eliptyczna zapewnia korzystanie z treningu zbliżonego do treningu narciarstwa biegowego. Gwarantuje zatem lepszą pracę mięśni ud i pośladków w stosunku do innych urządzeń tego typu.

Stanowisko do podnoszenia ciężarów

Użytkownicy siłowni chętnie korzystają także ze sprzętu do podnoszenia ciężarów. Trening siłowy poprawia bowiem sprawność organizmu oraz ogólne samopoczucie. Jakie akcesoria powinny znaleźć się na stanowisku do podnoszenia ciężarów? Na pewno warto zakupić: ławkę treningową, atlas, przystawkę do atlasu, hantle, gryfy, talerze obciążeniowe, stojak do przysiadów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here