podolog wrocław
fot. pexels.com

O zdrowie należy dbać każdego dnia, zwłaszcza gdy mamy predyspozycje do różnych fizycznych dolegliwości. Aby tego uniknąć najlepiej skonsultować się z lekarzem specjalistą, którzy podpowie nam jak się chronić przed urazami, a także co robić, gdy już się jakiś przydarzy.

Zobacz też: http://radiobc.pl/kim-jest-i-co-leczy-podolog-we-wroclawiu/

Podolog – kim jest?

Jednym z takich lekarzy specjalistów jest podolog. To lekarz, który zajmuje się zarówno diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy oraz stawu skokowo-goleniowego. Podolodzy zajmują się również profilaktyką i leczeniem stóp sportowców.

Jeśli uprawiasz dużo sportu albo masz genetyczne prawdopodobieństwo do chorób stopy, koniecznie umów się na wizytę u podologa, aby uniknąć nieprzyjemnych zabiegów.

Kto może się umówić na wizytę?

Z zabiegów podologicznych powinni przede wszystkim skorzystać pacjenci, którzy są ograniczeni ruchowo, a także są dotknięci chorobami skóry, kości oraz stawów. Dodatkowo wszyscy pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp oraz wszelkimi deformacjami palców, takimi jak np.: haluksy i pacjenci z dolegliwościami na stopach – różnymi odciskami, brodawkami, a także wrastającymi paznokciami mogą śmiało skorzystać z usług podologa.

Nawet pacjenci, którzy mają tendencję do pocenia się stóp oraz podejrzewają u siebie grzybicę paznokci, powinni odwiedzić podologa.

Jak znaleźć podloga we Wrocławiu?

Jeśli szukasz specjalistycznego gabinetu podologii we Wrocławiu, sprawdź koniecznie w Google gdzie znajdują się dostępne gabinety oraz przeczytaj opinię na ich temat. Istnieją również dedykowane serwisy dla lekarzy, w których możesz znaleźć specjalistę, którego szukasz.

Gdy znajdziesz już konkretny gabinet, sprawdź informacje na stronie www na temat zakresu badań oraz zabiegów, jakie oferuje. Możesz również zadzwonić na infolinię i dowiedzieć się więcej na temat lekarza, badania oraz niezbędnych dokumentów do wizyty.

Do podologa trzeba się umawiać z wyprzedzeniem, ze względu na to, że jest to dziedzina raczkująca w Polsce i takich specjalistów jest niewielu.

Przeczytaj też: http://www.miss-fit.pl/jak-wybrac-odpowiednie-legginsy-na-silownie/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here