uroda kobieta

Jeżeli człowiek dobrze czuje się w swoim ciele, jest ze sobą szczęśliwszy niż osoby zmagające się z kompleksami. Ale tak naprawdę można zastanowić się czy warto podejmować walkę z nimi czy raczej stawiać na akceptację siebie takimi jakimi jesteśmy. W końcu nikt z nas nie jest doskonały.

Nieprawdziwy ideał kobiecego piękna

Niestety media społecznościowe, ale i programy do obróbki zdjęć znacząco wpływają na kompleksy u wielu dziewcząt czy młodych kobiet. Oglądając maksymalnie wyretuszowane zdjęcia mają pretensje do siebie, że nie prezentują się tak dobrze jak celebrytki, nie wiedząc bądź zapominając, że celebrytki wcale lepiej nie wyglądają i tak naprawdę talia 58 cm jest zasługą jedynie grafika, a nie natury czy diety. Zdjęcia na Insta są tak prawdziwe jak fakt, że istnieje dieta zmieniająca rysy twarzy i to, że można schudnąć, a przy tym urosną piersi. Dlatego też nie warto dążyć za ideałem, bo można co najwyżej stać się kolejną ofiarą chirurgii plastycznej czy osobą, która ciągle będzie doszukiwać się nieidealnych fragmentów ciała, a wtedy już tylko krok do zachowania destrukcyjnego.

Akceptacja rzecz ważna

Zawsze trzeba pamiętać, że każdy jest piękny niezależnie jak wygląda, w końcu „Bóg nie popełnia błędów”. Oczywiście nie oznacza to wcale, że nie można o siebie dbać, ale należy to robić dla siebie, a nie dla innych. W końcu nasze zdanie jest najważniejsze, a nie to co powiedzą inni. Nie można też ulegać presji czy dziwnym wzorcom tylko po to, aby wpisywać się w promowany acz nienaturalny kanon piękna, który jest tylko efektem przeróbek graficznych. Nawet słynne zdjęcia „bez filtrów” i „bez makijażu” przechodzą ostrą obróbkę. Można więc stwierdzić, że co w tym dziwnego, że młode dziewczyny gonią dziwne wzorce, jak nawet celebrytki, kobiety często po 30 roku życia, czy starsze, nadal oszukują rzeszę fanów czy obserwatorów i aby tylko zarobić okłamują je, że wystarczy zakupić pakiet diety czy cateringu i już będzie się idealnym.

Jak pozbyć się kompleksów natury fizycznej?

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna dają sporo możliwości. Tak naprawdę każdy może zmienić w sobie wszystko. Ale czy to ma sens? Oczywiście można zrozumieć zmiany typu doczepianie włosów czy intensywne tuszowanie rzęs, bądź malowanie paznokci czy ukrywanie niedoskonałości za pomocą fluidu, ale trudno zrozumieć całkowitą zmianę wywołaną operacjami plastycznymi. Czy nie lepiej po prostu zaakceptować siebie? Jasne, że lepiej. Walczyć z kompleksami można na wiele sposobów. Warto codziennie rano powiedzieć do lustra komplement skierowany do siebie.  Dodatkowo polecamy aktywności fizyczne. W końcu dzięki nim lepiej się poczujecie. Owszem jeżeli zmagacie się z nadprogramowymi kilogramami, to jednak warto je zrzucić, ale nie dla innych, ale przede wszystkim po to, aby zachować zdrowie. Niestety już nadwaga, nie wspominając o otyłości zwiększa ryzyko wielu chorób, choćby kardiologicznych, ale i cukrzycy.

Zadbaj o zdrowie psychiczne?

Jeżeli macie ochotę zafundować sobie zagęszczanie czy przedłużanie włosów, to dlaczego nie! Włosy doczepiane mogą dobrze się prezentować, ale zawsze musicie to robić dla siebie, a nie pod presją innych czy dla innych.  Ale już ingerencja chirurgiczna nie wydaje się dobrym wyborem.  Poza zdrowiem fizycznym ważne jest też zdrowie psychiczne. Jego także nie można bagatelizować. Dlatego jeżeli odczuwacie ciągły smutek, nic Was nie cieszy, a przy tym nie potraficie zaakceptować siebie, to nawet operacja plastyczna Wam nie pomoże, a wręcz zaszkodzi. Czasami konieczna bywa wizyta u specjalisty i przejście terapii. Być może problem leży gdzie indziej, a poprzez próbę dążenia do doskonałości, której notabene nie ma, staracie się tuszować inne i to bardzie głębokie problemy.  O ile małe niezadowolenie z siebie jest ok, tak już pretensje do własnej osoby, czy ciągłe zmaganie się z negatywnymi uczuciami, wymaga od Was podjęcia walki o siebie i udania się do lekarza psychiatry.

Z kompleksami można walczyć, ale zawsze należy zachować umiar. Owszem można zrobić coś dla siebie, ale jednak słowa: „dla siebie” muszą być prawdziwe. Nie można zmieniać się dla kogoś czy pod presją kogoś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here