Efekt jojo - jak zapobiegać?

Na pewno nie jedna osoba słyszała o tak zwanej pułapce odchudzania. Zrzucanie zbędnych kilogramów jest ogromnym wyzwaniem zwłaszcza dla osób, które do momentu swojej decyzji odnośnie zmiany diety, prowadziły niezdrowy styl życia – brak ruchu, posiłki fast food i inne grzeszne słodkości oraz podjadanie. Wymienione działania na pewno nie działają na korzyść prawidłowej wagi oraz zdrowia. Wspomniana pułapka odchudzania mówi o tym, że odchudzanie nie powinno być czasowe, lecz powinno być gruntowną zmianą żywienia, która doprowadzi osobę z nadprogramowymi kilogramami do zdrowia oraz smukłej sylwetki. Powrót do starych nawyków może kosztować o wiele więcej nas samych oraz nasz organizm.

Efekt jojo – na czym polega?
Efekt jojo polega na szybkim powrocie do poprzedniej wagi zaraz po zakończeniu diety. Mało tego. Często ta waga jest nawet o wiele większa od poprzedniej. Organizm jest wygłodzony zmniejszoną ilością kalorii i zaczyna się domagać tego, co mu odebrano. W rezultacie, w obawie przed kolejną utratą kalorii zaczyna magazynować jej jeszcze więcej. Dlatego też trzeba uważać na rodzaj diety oraz ograniczenie jej kaloryczności. Kaloryczność na pewno nie powinna się odnosić do zwykłych posiłków pełnych warzyw, czy też owoców. Nawet tłuszcze, choć kaloryczne stanowią element diety, który dostarczyć nam może niezbędne dla naszego organizmu kwasy tłuszczowe. Kwasy tłuszczowe, które zapobiegają wielu chorobom, w tym chorobom autoimmunologicznym. Pomagają również w schudnięciu, mimo tego, że są kaloryczne. Dlatego też najefektywniejszy i coraz bardziej popularny staje się zdrowy styl życia, który wymaga wplecenie w swój jadłospis zdrowych produktów. Oczywiście należy wykluczyć wszelkie kaloryczne przekąski. To one są między innymi głównym winowajcą efektu jojo i powrotu do poprzedniej wagi.

Odchudzanie a zdrowie
Odchudzanie kojarzy się najbardziej ze smukłą, piękną sylwetką i ciałem. I jak najbardziej o tym właśnie marzy większość osób. Jednak do utraty wagi należy podejść z rozwagą, aby nie zaszkodzić swojemu organizmowi. Trzeba pamiętać, aby dostarczać mu wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Tylko wtedy organizm podziękuje nam nie tylko wspanialszą urodą, lecz również świetnym zdrowiem. Nie chodzi tutaj tylko o brak chorób. Wzrost energii, lepsze samopoczucie, więcej uśmiechu na twarzy to również efekty uboczne zdrowego żywienia. Aby je uzyskać nie możemy poprzestać na czasowej diecie. Jak już wspomniano może ona prowadzić do efektu jojo. Więcej ruchu i zdrowa żywność to wspaniała sylwetka i humor na cale aktywne życie.

Zdrowy organizm to szczupły organizm
Cokolwiek wprowadzamy do swojego organizmu ma znaczenie. Jeżeli wprowadzamy do niego bezwartościową żywność to mniej więcej podobną wartość będzie miał nasz organizm. Bez energii i schorowany. Jeżeli natomiast zaczniemy dbać o dostarczanie mu niezbędnych składników odżywczych to ocknie się z zimowego snu i zacznie żyć, a my odczujemy to w postaci o wiele lepszego samopoczucia. Jak dostarczać swojemu ciału to, czego potrzebuje? Na pewno poprzez zwiększoną dawkę owoców i warzyw, o czym już wspomniano. Jednak to nie wszystko, ponieważ jest wiele dodatkowych elementów, które można wprowadzić do swojej diety w postaci na przykład przypraw oraz ziół. Zarówno przyprawy, jak i zioła poprawiają ogólną kondycję organizmu, oczyszczają go z toksyn oraz sprawiają, że metabolizm się poprawia. Ma to duże znaczenie, gdy do swojego trybu życia wprowadzamy również aktywność fizyczną. Zioła wraz ze swoją naturalnością na pewno wspomogą organizm w walce ze zbędnymi kilogramami. Odchudzając się warto również zadbać o żołądek i jelita. Jest wiele działań, które mogą wspomóc ich pracę. Jednym z nich jest picie lnu.

Len mielony a odchudzanie.
Siemię lniane jest znane ze swoich działań odchudzających. Jednak nie wiele osób wie lub też nie mówi się o tym, że posiada takie właściwości dzięki zawartości wspomnianych kwasów tłuszczowych, a także pozytywnym wpływie na żołądek oraz jelita. Len działa łagodząco na ściany żołądka, co sprawia, że osoby z wrzodami żołądkowymi również mogą go zastosować w konkretnym celu leczniczym. Ponadto posiada on jeden z najzdrowszych kwasów tłuszczowych na świecie, które zapobiegają chorobom. W pewnym sensie nadprogramowe kilogramy są reakcją obronną organizmu, świadczą między innymi również o zanieczyszczeniu organizmu toksynami i innymi chemicznymi związkami. Len mielony jest w stanie sobie z nimi poradzić. Jego regularne picie na pewno da efekty w postaci szczuplejszego ciała, ponieważ jego działanie ma również olbrzymi wpływ na pracę jelit. Często to w nich odkładają sie rożne zanieczyszczenia, czy też niestrawione resztki pokarmowe. Przyspiesza on też oczywiście przemianę materii, dzięki czemu szybciej można spalić tkankę tłuszczową.

Len mielony a uroda.
Zastosowanie lnu prowadzi również do poprawy wyglądu. Z tego faktu na pewno będą zadowolone kobiety, ponieważ wpływa on korzystnie na poprawę skóry cery, a także wzmocnienie włosów, czyli jedne z najważniejszych aspektów kobiecej urody. A to wszystko dzięki lnianym witaminom, minerałom oraz tłuszczom, których zewnętrzne działanie widoczne jest właśnie w postaci wspomnianych korzyści.

Odchudzanie nie powinno kojarzyć się z ogromną pracą, jaką trzeba wykonać. Owszem praca będzie duża, ale powinna ona dawać również radość i efekt w postaci dobrego humoru. Po pierwszych „przełamanych lodach” to właśnie efekty sprawią, że zdrowy zdrowa żywność na zawsze zostanie wpleciona w nasz codzienny grafik. Pamiętać trzeba również o aktywności fizycznej, która dodatkowo podniesie poziom endorfin. Jak zauważamy nie trzeba za bardzo ograniczać kaloryczności swojej diety. Przykładem jest len, który choć kaloryczny to zdrowy i przyspieszający odchudzanie. Wpływ zdrowego jadłospisu może być zbawienny nie tylko dla naszego zdrowia, lecz również urody, utrzymywania smuklej sylwetki oraz samopoczucia. Zycie jest po to, aby być w nim szczęśliwym i często się uśmiechać. Dobre zdrowie z całą pewnością pomoże nam w uzyskaniu poczucia szczęścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here