Czym jest baza peruki?

0
1431

Na łamach naszego portalu znaczną część miejsca poświęcamy pasmom, zarówno naturalnym jak i wykonanym z włókien syntetycznych, stanowiącym swoistą wizytówkę peruki. Dziś jednak pragniemy przyjrzeć się bliżej elementowi stanowiącemu niejako rdzeń każdego produktu – mowa oczywiście o bazie!

W większości przypadków, komponent ten wytwarzany jest z monofilamentu lub też mu pochodnego tworzywa sztucznego, zapewniającego nie tylko naturalny wygląd poprzez idealne dopasowanie do odcienia skóry głowy, ale także pełen komfort użytkowania. Cała powierzchnia bazy peruki pokryta jest bowiem mikroskopijnymi otworami, zapewniającymi efektywne odprowadzanie nadmiaru ciepła i potu na zewnątrz oraz niedopuszczającymi do przegrzewania się skóry. Co więcej, komponent ten powstaje z materiałów hipoalergicznych, co oznacza, że nawet w sytuacji, gdy perukę nosimy przez cały niemalże dzień, możemy mieć pewność, iż obecność bazy na głowie nie spowoduje podrażnień ani też wystąpienia reakcji alergicznych.

Przed nabyciem peruki warto skonsultować się z przedstawicielami salonu fryzjerskiego lub też zakładu medycyny estetycznej i poprosić, by produkt, który mamy chęć zakupić wyposażony został w odpowiedniej grubości bazę, która zapewni wyrobowi dużą żywotność, a dodatkowo umożliwi właściwe zamocowanie poszczególnych pasm włosów lub włókien i ich ewentualne wizualne zagęszczenie przy pomocy specjalistycznych dopinek.

Eksperci informują, że komponent o zbyt małej grubości może pod wpływem stosowanych kosmetyków, środków kosmetycznych oraz działania czynników zewnętrznych tracić swoje właściwości, co prowadzić może do jego deformacji lub też pojawiania się niewielkich przerwań. Jeżeli z kolei baza będzie zbyt gruba, może ona powodować dyskomfort przy codziennym użytkowaniu zakupionej peruki, prowadzić do nadmiernego pocenia się skóry głowy, utrudnić odprowadzanie na zewnątrz łoju, jak również sprawiać, że peruka, choćby najlepiej dopasowana do naszych preferencji i oczekiwań, nie będzie wyglądała naturalnie.

Salon Peruk w Krakowie

https://peruka.pl/1893/peruki-krakow

https://youtu.be/oLGK6cgprJQ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here