bluza i sweterek dla niemowlaka, czy są potrzebne?

Kompletowanie niemowlęcej szafy sprawia wiele radości rodzicom, jednocześnie wiąże się to z obowiązkiem pamiętania o różnych, ważnych elementach oraz odpowiednim dobieraniem krojów i materiałów dziecięcych.

Dla niemowlaka nie ma większego znaczenia, czy ubranie które ma na sobie jest modne, najważniejsze żeby było wygodne i wykonane z delikatnego materiału, który nie będzie powodował podrażnienia u dziecka. Jakie bluzy i swetry niemowlęce wybrać?

Na co zwrócić uwagę, przy zakupie ubranek dziecięcych?

Bluzy i swetry niemowlęce, które są kupowane przez rodziców, powinny być starannie dobrane i bezpieczne dla zdrowia dziecka. Powinny spełniać restrykcyjne normy, posiadać atesty i rekomendacje. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Bluzy i swetry niemowlęce

  • marka, kupowanie ubrań dla niemowląt od sprawdzonych marek, gwarantuje nam lepszą jakość i staranne wykonanie. Przez są długotrwałe i odporne na uszkodzenia.
  • cena, w przypadku bluz i seterków dla niemowlaków, nie ma co przepłacać. Małe dzieci bardzo szybko rosną. Czasami nie zdążą założyć nowej rzeczy, bo już jest za mała.
  • krój i rozmiar, zawsze należy dobierać bluzę i sweterek dla dziecka pod jego wzrost i wielkość.
  • materiał, najlepiej wybierać sweterki i bluzy dla niemowląt, które są wykonane z naturalnych tkanin. Mowa tutaj o bawełnie i lenie. Takie materiały oddychają, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki temu dziecko nie będzie nadmiernie się pociło.
  • wykończenie, wszelki bluzy i sweterki niemowlęce nie powinny posiadać żadnych dodatkowych elementów. Ponieważ takie elementy można oderwać i dziecko może się nim udławić lub skaleczyć. Szwy ubranek dla niemowląt również powinny być gładkie, a zamki błyskawiczne odpowiednio wykończone, tak żeby nie podrażnić wrażliwej skóry dziecka.
  • łatwość ubierania i zdejmowania, jest to kluczowe, ponieważ gdy nadejdzie sytuacja, że należy szybko zmienić pieluszkę dziecku, bluza i sweter powinny szybko się zdejmować i zakładać. Jeżeli chcemy kupić bluzę lub sweter niemowlęcy, który jest zakładany przez głowę, należy zwrócić uwagę na kształt dekoltu. Najlepiej wybierać takie ubranie, które ma dekolt półokrągły.

Przeczytaj też: http://www.silvanspa.pl/ubranka-dla-niemowlat-co-powinna-zawierac-wyprawka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here