Czym charakteryzują się soczewki okularowe ze wsparciem akomodacji

Cyfrowe zmęczenie wzroku (DES) stało się niezwykle powszechnym problemem, z którym zmaga się większość użytkowników komputerów i urządzeń cyfrowych. Dziś wszyscy w większym lub mniejszym stopniu, wpatrując się w ekrany telefonów, tabletów i laptopów skazujemy nasze oczy na wysiłek, na który nie są one przygotowane. Finalnie, niekiedy już po 2 godzinach spędzonych w cyfrowym świecie, zaczyna nam doskwierać ból oczu, ich pieczenie i szczypanie, do których dołączają poważne zaburzenia ostrości widzenia oraz ból głowy, karku, pleców. To typowe objawy cyfrowego zmęczenia oczu. Aby im przeciwdziałać powstały specjalistyczne okularowe soczewki z funkcjonalnym wsparciem akomodacji. To one tworzą coraz bardziej potrzebne nam wszystkim okulary relaksacyjne, idealne okulary do komputera i pracy w bliży. Czym wyróżniają się soczewki okularowe ze wsparciem akomodacji? Kto powinien nosić szkła relaksacyjne?

Soczewki relaksacyjne wspierające akomodację – na czym polega ich działanie?

Okularowe soczewki ze wsparciem akomodacji to udoskonalone soczewki jednoogniskowe o specjalnej konstrukcji zdolnej redukować wysiłek akomodacyjny oczu. Jest on najintensywniejszy, gdy patrzymy na małe odległości, np. czytamy lub wpatrujemy się w monitor czy telefon. Mięśnie soczewki wewnątrzgałkowej wykonują nieustanną pracę, tak aby widziany obraz, był ostry. Co więcej, nasze oczy narażamy wówczas na pracę w wyjątkowo niekorzystnych warunkach: zahamowany zostaje odruch mrugania, a na oczy oddziałuje szkodliwe w nadmiarze światło niebieskie. Wszystko to prowadzi do ogromnego dyskomfortu, pogorszenia kondycji oczu, wysuszenia ich i wystąpienia objawów typowych dla DES. Soczewki relaksacyjne, dzięki nieco większej mocy w strefie odpowiedzialnej za widzenie w bliży, minimalizują wysiłek oczu, łagodzą dolegliwości astenopijne i zapewniają ostre widzenie na małe i duże odległości. Relaksacyjne szkła do okularów, zwłaszcza te dodatkowo wyposażone w odpowiednie powłoki antyrefleksyjne i filtry blokujące nadmiar światła niebieskiego, to najlepsza broń w walce z cyfrowym zmęczeniem oczu. To także najskuteczniejsza metoda profilaktyki DES i ochrony oczu zmagających się z nadmiarem szkodliwych czynników.

Kto powinien nosić okularowe szkła relaksacyjne?

Okularowe soczewki relaksacyjne są szczególnie polecane osobom pracującym przy komputerze i innych cyfrowych urządzeniach. Okulary relaksacyjne przyniosą też ulgę wszystkim, którzy w związku z pracą czy hobby muszą przez długi czas wpatrywać się w obiekty z bliskiej odległości. Soczewki ze wsparciem akomodacji odciążają oczy i poprawiają komfort widzenia nawet u tych osób, u których DES nie manifestuje się w najbardziej nasilonej postaci. Soczewki relaksacyjne do okularów dobrze mieć również po to, by pojawieniu się tych dolegliwości uniknąć. Warto bowiem wiedzieć, że w najlepszych salonach optycznych są dostępne nowej generacji szkła okularowe wspierające akomodację dedykowane różnym grupom użytkowników, począwszy od tych, którzy objawów DES doświadczają sporadycznie, po tych, dla których zmęczenie oczu jest poważną dysfunkcją. To innowacyjne soczewki wspierające akomodację opracowane przez SEIKO, lidera rozwiązań optycznych i producenta soczewek okularowych klasy premium. Soczewki relaksacyjne SEIKO SmartZoom redukują symptomy DES oraz zapewniają wysoką jakość i komfort widzenia w każdej sytuacji. SEIKO SmartZoom występują w kilku wariantach, można je więc spersonalizować, by precyzyjnie dostosować do wszystkich swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here