Odchudzanie brzucha i boczków

Okres świąteczny minął już jakiś czas temu, ale wielu osobom pozostawił po sobie nieciekawą pamiątkę – zbędne kilogramy. Jeżeli ty również podczas tych wyjątkowych kilku dni w roku nie odmawiałaś sobie jedzenia, a wręcz opychałaś się nim do nieprzytomności, teraz najprawdopodobniej z wielkim bólem wchodzisz na wagę i spoglądasz na wahające się na niej cyferki. Nie musisz zresztą nawet tego sprawdzać. Wystarczy, że spojrzysz w lustro, a już widzisz, że przytyłaś i to przynajmniej z pięć kilogramów. Ubrania zakupione w listopadzie przestały na ciebie pasować, a gdy masz wyjść z domu do pracy lub spotkanie z przyjaciółmi, musisz kombinować przynajmniej przez kilkadziesiąt minut, aby pod warstwą różnorodnej odzieży zamaskować te wszystkie fałdki i boczki. Oczywiście zamiast chować się pod szerokimi bluzkami, wolałabyś po prostu zgubić to, co przybrałaś, ale jako że nie masz zbyt miłych wspomnieć z odchudzającymi dietami, wolisz do nich nie powracać i ponownie się nie męczyć. Od paru dni przeglądasz zatem Internet w celu odnalezienia jednej skutecznej metody na odchudzanie. Dowiedziałaś się nawet, że istnieje coś takiego jak czeskie tabletki na odchudzanie i mimo iż nigdy wcześniej nie zamierzałaś posługiwać się tego rodzaju specyfikami, coraz częściej próbujesz się do nich przekonać. Szukasz na ich temat różnych informacji. Mimo iż zdajesz sobie sprawę z tego, że mogą one tobie zagrozić czy nawet spowodować poważne uszczerbki na zdrowiu, jesteś tak zdesperowana i pochłonięta myślami o swojej nieatrakcyjnej wadze, że wolisz już zaryzykować, a zyskać minimalną szansę na osiągnięcie celu. Rozważ jednak różne strony swojej decyzji. Zastanów się, czy na przyjmowaniu takich czeskich tabletek więcej zyskasz, czy może jednak stracisz. Przekonaj się, czym one właściwie są i jakie skutki uboczne mogą wywoływać. Być może dopiero po zdobyciu tych wszystkich informacji sama stwierdzisz, że czegoś takiego po prostu nie warto kupować.

Gdybyś chciała kupić takie czeskie tabletki odchudzające w Polsce, musiałabyś się mocno nakombinować. Nie dostaniesz ich w żadnej aptece. Nie znajdziesz ich w sklepie z suplementami diety, markecie ze sportowymi artykułami bądź punkcie ze zdrową żywnością. Nawet w sklepach internetowych one po prostu nie występują, a wynika to z faktu, iż w naszym kraju są po prostu zakazane. Tak naprawdę większość państw uznała je za nielegalne środki odchudzające, których nie można włączać do sprzedaży. Jeśli jednak tak bardzo zależałoby ci na ich zdobyciu, oczywiście bez trudu mogłabyś odszukać je w tych dalszych zakamarkach Internetu. Kupując coś takiego, postępujesz jednak niezgodnie z prawem i narażasz się na niepotrzebne problemy – karę grzywny lub nawet zatrzymanie wolności. Wśród czeskich tabletek odchudzających występuje kilka szczególnie groźnych i szkodliwych preparatów. Jednym z nich jest produkt wykazujący się działaniem anorektycznym, który obniża apetyt do minimum, ale przez to też zaburza pracę układu nerwowego oraz osłabia twoją psychikę. Jeśli przestajesz odczuwasz jakikolwiek głód, z czasem niczego już nie jesz, wyniszczając w taki sposób cały swój organizm. Nie dostarczasz mu witamin, minerałów i makroskładników. Jesz coraz mniej, a przez to stajesz się niedożywiona. Twoja waga może nawet stać w miejscu, a mimo tego nabawiasz się anemii lub co gorsza zaburzeń odżywiania. Czeskie tabletki na odchudzanie wywołują tak wiele okrutnych skutków ubocznych, że lepiej totalnie po nie nie sięgać.

Dawniej, jeszcze jakieś kilka lat temu, takie tabletki były dostępne w samej Polsce. Później wycofano je ze sprzedaży w naszym kraju, ale wciąż mogłaś je kupić w wielu innych europejskich państwach. Nie sprawdzano bowiem zbyt dokładnie, z czego się one składają i jak ich poszczególne substancje mogą wpływać na zdrowie poszczególnych narządów. Dopiero po przeprowadzeniu szczegółowych badań uznano je za niebezpieczne i zagrażające, wycofując je ze sprzedaży i w Polsce, i w praktycznie wszystkich europejskich państwach. Dziś zatem można je dostać niemalże tylko w Czechach, gdzie wciąż są produkowane – czasem w nielegalnych fabrykach. Dlaczego jednak te preparaty zostały uznane za niebezpieczne? Otóż początkowo uznawano nawet, że mogą one pomóc ludziom cierpiącym na nadwagę i otyłość. Podczas testów okazywało się bowiem zawsze, że poszczególne składniki tych środków wykazują się działaniem odchudzającym i przyspieszają proces palenia tkanki tłuszczowej. Tuż obok tych dobrych zmian następowały jednak przeróżne skutki uboczne. Dochodziło do zatrzymania pracy serca oraz spowolnienia jego działania, a także do zaburzeń układu nerwowego oraz zaburzeń układu psychicznego. Całe szczęście polskie związki zajmujące się sprawdzaniem substancji farmakologicznych szybko odkryły te negatywne skutki zażywania czeskich tabletek i postanowiły wycofać je z ogólnej sprzedaży. Dziś nie możesz ich już legalnie kupić. Jest to jednak dobra zmiana.

Nawet nie staraj się więc czytać artykułów na temat czeskich tabletek na odchudzanie, które będą mieć pozytywny wydźwięk. Niektórzy mogą cię bowiem przekonać do zakupu tych preparatów i ich spożycia. Jeżeli jesteś podatna na tego typu działania marketingowe, już po kilku przeczytanych artykułach możesz stwierdzić, że jednak warto zaryzykować – chodzi tutaj przecież o twoją sylwetkę i samopoczucie. Tego rodzaju pozytywne opinie pisane są jednak najczęściej przez samych sprzedawców tych środków lub przez zatrudnione przez nich osoby, które zajmują się reklamą i marketingiem. Zrobią one wszystko, aby skłonić cię do zakupu. Zastosują magiczny język korzyści i wspomną ci wyłącznie o wszystkich niezwykłych korzyściach wynikających z przyjmowania takich preparatów. Zapomną jedynie dodać, że czeskie tabletki na odchudzanie mogą wywołać nieodwracalne zmiany w twoim zdrowiu czy nawet psychice. Jeżeli chcesz schudnąć, ale jednocześnie nie zamierzasz sobie zaszkodzić, lepiej sama ułóż swoją dietę i zastąp te tabletki zwykłą aktywnością fizyczną. Zadziała ona na ciebie równie dobrze, a nawet i lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here