dieta pływacka
fot. pexels.com

Odpowiednia dieta i uprawianie sport mogą razem stanowić świetne połączenie, zwłaszcza gdy pragniemy zdobyć wymarzoną sylwetkę i pozbyć się nadmiernych kilogramów. Jednym ze sportów, które są bardzo zdrowe i korzystnie wpływają na nasz kręgosłup jest pływanie, a poza nim istnieje również jeszcze dieta pływacka, które w połączeniu ze sobą mogą naprawdę zdziałać cuda! Sprawdź, na czym polega dieta pływacka!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-plywacka-zasady-i-efekty/

Dieta pływacka

To dieta, która przede wszystkim opiera się na uzupełnieniu utraty energii, którą tracimy przy pływaniu. Najważniejsze jest, aby przed i po treningu zjeść dobrze zbilansowane posiłki, które są bogate w białko, węglowodany oraz tłuszcze. To właśnie takie posiłki po treningu i przed nim zapewniają nam odpowiednią energię do działania, a także do regeneracji.

W diecie pływaka jest również bardzo ważne, by na co dzień spożywać dużą ilość produktów, które mają odczyn zasadowy, a także są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Dietę tę powinny stosować osoby, które pływają regularnie 2-3 razy w tygodniu.

Pływanie to jeden z najbardziej energochłonnych sportów, dlatego też uzupełnianie dietą odpowiednich składników pokarmowych jest tak bardzo ważne. Dodatkowo niska temperatura wody zabiera nam więcej siły, a to oznacza, że tracimy więcej energii.

Zasady diety pływackiej

Bardzo ważnym jest spożycie posiłku przed pływaniem, nie powinno się tego sportu uprawiać na czczo, gdyż naraża on nas na stratę ogromnej ilości energii, a to z kolei idzie w parze z szybką utratą siły. Przed pływaniem powinno się spożyć posiłek lekki, ale bogaty w białko, tłuszcze oraz węglowodany, jednakże powinno to mieć miejsce na co najmniej godzinę przed pływaniem. Nie spożywa się tłustego mięsa, ani też produktów przetworzonych i wysokobłonnikowych. Powinno się również tak komponować posiłki, by były bogate w węglowodany. Przed pływaniem możesz zjeść np.: płatki z owocami oraz z jogurtem.

Przeczytaj też: http://www.wiecejnizeko.pl/drugie-sniadanie-co-jesc/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here