Chińskie tabletki na odchudzanie

Nikt chyba nie odważyłby się powiedzieć, że zrzucanie wagi jest czymś prostym. Każdy, kto kiedykolwiek próbował się go podjąć, wie, jak wiele problemów może pojawić się na tej drodze prowadzącej do nowej pięknej sylwetki. Jednym z tych głównych jest oczywiście nadmierny apetyt. Człowiek przyzwyczajony do opychania się tłustymi potrawami, fast-foodami, słonymi przekąskami i słodyczami nie potrafi tak nagle zmienić swojego trybu żywienia i obrócić go o sto osiemdziesiąt stopni. Na każdym kroku przypomina sobie o swoich ukochanych potrawach. Nie ma też wpływu na to, co spożywają ludzie w jego otoczeniu, dlatego musi z zazdrością spoglądać na swoich kolegów i koleżanki z pracy, którzy mimo iż mają idealne sylwetki, każdego dnia opychają się słodziutkimi pączkami pokrytymi grubą warstwą lukru. Przeciętny człowiek na takiej diecie błyskawicznie przybrałby jednak na wadze. Musi więc zmienić swój jadłospis i trzymać się swoich nowych postanowień, w czym w teorii mają mu pomóc tanie tabletki na odchudzanie oraz inne środki odchudzające. Producenci takich wyrobów gwarantują swoim klientom błyskawiczne i rewelacyjne oraz długotrwale utrzymujące się efekty. A ile jest prawdy w tych ich zapewnieniach? Czy środki odchudzające wspomagają zrzucanie wagi, czy jedynie są sposobem na pozbycie się ogromnej ilości pieniędzy?

Wysoką cenę, jaką należy zapłacić za większość środków odchudzających, częściowo można uznać za ich… zaletę! Nikt nie lubi przecież wyrzucać swoich pieniędzy w błoto. Jeśli już wyda się te kilkadziesiąt złotych na całe opakowanie odchudzających tabletek, będzie trwać się w swoich nowych postanowieniach choćby nie wiem co. Pieniądze, stety bądź niestety, potrafią być dla ludzi największą motywacją. Każdy musi ciężko pracować na to, by je zarobić, dlatego nie chce ich bezsensownie tracić, przeznaczając je na produkty kompletnie bezwartościowe i o znikomym poziomie działania. Producenci środków odchudzających nauczyli się już zresztą stosować takie triki marketingowe, które potrafią zadziałać dosłownie na każdego niedowiarka. Mówią o swoich produktach, że to dzięki nim można chudnąć nawet podczas snu i wypoczynku. Nie trzeba już katować się żadnymi ćwiczeniami. Nawet dieta nie jest do niczego potrzebna, bo magiczna tabletka rozwiąże cały problem związany z wagą. Wystarczy ją tylko połknąć i postępować w ten sposób przez kilka tygodni, aby już po paru miesiącach zaskoczyć wszystkich swoją nową sylwetką. Czy jednak nie jest to przypadkiem nabijanie klientów w balona? Czy te wszystkie informacje występujące na opakowaniach środków odchudzających nie są przypadkiem wyssane z palca?

Oczywiście środek środkowi nierówny. Aby móc dokładniej przyjrzeć się tej sprawie, najpierw powinniśmy podzielić sobie wszystkie te preparaty odchudzające na przynajmniej kilka grup. Pierwszą z nich, tą najpopularniejszą, stanowią suplementy diety. Dziś sprzedawane są dosłownie wszędzie – nie tylko w aptekach czy marketach ze sportowymi akcesoriami, ale także i w supermarketach, w których robimy zwykłe zakupy spożywcze. Suplementy diety możemy łykać (tabletki), pić (napoje) lub naklejać (plastry). Jeżeli jednak okaże się, że one kompletnie na nas nie działają, nie musimy martwić się na zapas – wystarczy przecież, że sięgniemy po inne środki odchudzające, należące do drugiej grupy tego rodzaju produktów. A będą nimi dietetyczne herbatki, które jakieś pięć lat temu przeżywały swój szczyt popularności, ale mimo iż dziś nie są aż tak słynne jak dawniej, dalej bez problemu je kupimy. Kolejne są leki farmakologiczne. Dostaniemy je bez recepty i to w każdej lepiej zaopatrzonej aptece. Należą do nich przede wszystkim tanie tabletki na odchudzanie, na które bardzo często natykamy się również na wirtualnych aukcjach i w sklepach internetowych. Do wyboru mamy jeszcze mocniej i intensywniej działające środki, przepisywane przez dietetyków i samych lekarzy. Jeżeli chcemy je kupić, musimy jednak zdobyć na nie receptę. No chyba, że wolimy poszukać ich w nielegalnych źródłach.

Który z tych produktów zapewni nam zatem najszybszą utratę wagi? Czy jakakolwiek tabletka jest w stanie zastąpić nam dietę i ćwiczenia fizyczne? Mimo iż powstało już wiele artykułów na temat szkodliwości tego rodzaju suplementów diety, ludzie wciąż chętnie po nie sięgają i otwarcie się do tego przyznają. W Polsce dużą popularność zyskały herbatki odchudzającego. Dlaczego? Ponieważ wydają nam się one mniej szkodliwe od takich tabletek czy jakichkolwiek innych środków farmakologicznych. Zakładamy, że nawet jeśli nie pomogą nam one zbić wagi, w żadnym wypadku nie zaburzą naszego zdrowia – podczas gdy bywa jednak zupełnie odwrotnie. Zazwyczaj w składzie takich odchudzających herbatek występują bowiem różne substancje o działaniu przeczyszczającym. Uzależniamy od nich pracę swoich jelit, dlatego gdy kuracja zostaje zakończona, pojawiają się problemy z bolesnymi zaparciami. Mogą się one utrzymywać nawet do paru tygodni albo wymagać od nas konsultacji z lekarzem. Takimi z pozoru naturalnymi herbatkami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Lepiej więc po nie nie sięgajmy, a przynajmniej nie róbmy tego częściej niż raz w tygodniu.

Zamiast więc wydawać pieniądze nawet na te tanie tabletki na odchudzanie, lepiej zainwestujmy je w coś takiego, co rzeczywiście pomoże nam schudnąć. Zróbmy sobie mały prezent i kupmy chociażby taki karnet na siłownię. W większych miastach zapłacimy za niego mniej niż sto złotych i dostaniemy nieograniczony dostęp do sali fitness wypełnionych fantastycznymi maszynami, sprzętami i hantlami. Jeżeli kompletnie nie znamy się na ćwiczeniach i nie wiemy, jak powinniśmy trenować, by schudnąć, zawsze możemy zapisać się na jedne z zajęć sportowych i wspólnie z grupą innych ludzi zawalczyć o swoją lepszą sylwetkę. Takie ćwiczenie w grupie na pewno zmotywuje nas do aktywniejszego działania. Jeśli już zapiszemy się na siłownię czy do klubu, prawdopodobnie nie będziemy sobie odpuszczać i regularnie będziemy pojawiać się na treningach. Aktywność fizyczna jest natomiast najlepszym spalaczem tkanki tłuszczowej. Sami się o tym przekonajmy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here