Poradnia laryngologiczna

Laryngolog to specjalista, zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób uszu, nosa, krtani oraz gardła u swoich pacjentów.

Dodatkowo, może przeprowadzać zabiegi chirurgiczne, związane z problemami w obrębie głowy i szyi.

Kiedy i gdzie wybrać się do laryngologa?

Jeśli dokuczają nam częste zawroty głowy, bezdech senny, zaburzenia połykania czy węchu i smaku to znak, że czas na wizytę u lekarza specjalisty. Innymi oznakami, które mogą wymagać konsultacji to nawracające bóle głowy, szumy uszne, czy częste krwawienia z nosa. Są to bowiem dolegliwości mogące obniżyć jakość życia i nie powinny być bagatelizowane, by nie doprowadzić do pogorszenia się sytuacji.

Laryngolog Katowice, to może być właśnie specjalista i miejsce, którego szukasz. Przeprowadzi on wywiad, ustalający kiedy pojawiły się pierwsze dolegliwości, jaki dyskomfort one sprawiają, następnie zaproponuje formę leczenia w postaci farmakoterapii bądź bardziej zaawansowanego zabiegu, jeśli będzie to konieczne.

Laryngolog Katowice to miejsce gdzie uzyskasz pomoc.

Laryngolog dziecięcy Katowice

Laryngologia dziecięca, obejmuje podobny zakres usług jak w przypadku dorosłych. Laryngolog dziecięcy, przyjmuje osoby do 18 roku życia. Lekarz ten, może stwierdzić ubytek słuchu u dziecka, a także zaproponować np. aparat słuchowy jeżeli będzie to konieczne. Warto pamiętać, że wady słuchu nie dotyczą tylko dorosłych czy starszych dzieci, ale także noworodków i niemowlaków.

Pierwsze badanie słuchu u małych dzieci jest wykonywane tuż po urodzeniu. To działanie przyczyniło się do znacznego ograniczenia liczby dzieci mających problemy ze słuchem oraz do szybszego wprowadzania terapii, mającej duży wpływ w dalszym prawidłowym rozwoju dziecka. Laryngolog dziecięcy katowice to miejsce, gdzie wszystkie dzieci i młodzież, uzyskają fachową pomoc.

Poradnia laryngologiczna Katowice

W postawieniu diagnozy lekarz z poradni laryngologicznej, przeprowadzi badania fizykalne, po których można wykryć nieprawidłowości. Dodatkowo mogą zostać wykonane badania uzupełniające takie jak: RTG, USG, Rezonans Magnetyczny czy Tomograf Komputerowy istniejącej zmiany.

Po wiążącą poradę należy zgłosić się do lekarza, który dobierze metody leczenia oraz jego przebieg pod indywidualny stan i problem pacjenta. Poradnia laryngologiczna Katowice, posiada specjalistów mogących skutecznie pomóc swoim pacjentom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here