Naturalne peruki blond

Peruki naturalne znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach. Sięgają po nie zarówno osoby, które z powodów zdrowotnych nie posiadają owłosienia na głowie, jak i osoby, których włosy są w niedostatecznej kondycji. Ponadto, peruki znajdują zastosowanie w branży rozrywkowej, jako element różnych kreacji i strojów. Szczególną popularnością cieszą się peruki blond. Korzystają z nich zwłaszcza te osoby, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na farbowanie własnych włosów. Poniżej podpowiadamy – jak wybrać perukę blond, by zakup był udany.

Peruka blond – dlaczego naturalna?

Peruki wykonane z włosów naturalnych mają kilka zdecydowanych zalet. Przede wszystkim – są to peruki imitujące naturalnie występujące owłosienie, w tym takie fizyczne parametry włosów jak ich kolor, sprężystość, miękkość. W dotyku peruki naturalne powodują wrażenia identyczne co kontakt ze zwykłymi włosami.

Peruki naturalne z łatwością zachowują nadany im kształt przez cały dzień. Włosy, z których są zbudowane, nie puszą się, nie plączą ani nie kołtunią. Ponadto – włosy w perukach naturalnych można poddawać stylizacji, tworząc z nich mniej lub bardziej zaawansowane kształty.

Szczególnie warto wybierać peruki naturalne w przypadku osób poszukujących włosów blond. Niestety, ale jasne odcienie wyjątkowo łatwo zdradzają, jaki rodzaj włosów – naturalne czy syntetyczne – pokrywają. Dlatego syntetyczne peruki blond to wybór mało atrakcyjny.

Naturalna peruka blond – jak dobrać odpowiednie kolor?

Kolor włosów w naturalnej peruce blond jest niezwykle ważny. Znajdziemy bardzo szeroką paletę dostępnych odcieni – od peruk śnieżnobiałych, przez kremowe i beżowe, po te ciemniejsze, wpadające w brąz. Jeśli zastanawiasz się, jaki kolor będzie dla ciebie idealny – warto wziąć pod uwagę przede wszystkim kolor swojej cery.

Należy przymierzyć perukę przed lustrem i porównać kolor włosów z kolorem skóry na twarzy. Osoby o jasnej cerze powinny sięgać po chłodne odcienie peruk blond – te zbliżone do śnieżnobiałego. Osoby o cerze ciemniejszej – na przykład oliwkowej – mogą wybrać ciemniejsze odcienie blond.

Warto również uwzględnić rodzaj stosowanej biżuterii. Osobom, które lubią nosić kolczyki w kolorze srebrnym – polecamy wybierać peruki o chłodnych, zimowych odcieniach. Jeśli preferujesz biżuterię złotą – ciepłe odcienie blond będą jej świetnym uzupełnieniem.

Naturalne peruki blond – kwestie praktyczne

Peruki blond powinny być wykonane w sposób ułatwiający ich używanie i stabilizujący podczas noszenia. Warto wybierać te peruki, które zostały wykonane na specjalnym czepku elastycznym, z drobnej siateczki. Zapewnia on możliwość wygodnego nakładania i zdejmowania, a także – zaczesywania włosów zgodnie z naszymi preferencjami. Jest to szczególnie istotne w przypadku peruk z długimi włosami, które pozwalają na tworzenie skośnym, niesymetrycznych grzywek.

W przypadku włosów blond – szczególnie polecamy peruki wykonane z włosów europejskich lub z Ameryki Południowej. Pochodzące z tych obszarów włosy blond – zarówno o jasnych, skandynawskich, jak i brązowych, latynoskich odcieniach, cechują się dużą wytrzymałością oraz długą żywotnością. Peruki takie znajdziesz w ofercie Hair Lux.

Nie można też zapomnieć o sposobie przypominania peruk do głowy. Korzysta się w tym celu ze specjalnych tasiemek mocujących oraz bocznych grzebyków.  Niektóre peruki są dodatkowo wyposażone w pas podtrzymujący oraz opaskę antypoślizgową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here