Nasiona konopi autoflowering – czym są popularne automaty?

0
1269

Nasiona automaty? Brzmi dość dziwnie, ale tak naprawdę nie ma w tym nic zaskakującego. Wyjaśniamy, czym są nasiona konopi autoflowering, jak działają i czym różnią się od standardowych nasion.

Autoflowering, czyli automatycznie kwitnące

Nasiona automaty to takie nasiona, których cykl życia przebiega automatycznie. Oznacza to, że kwitną automatycznie bez względu na to, przez ile godzin mają dostęp do światła. Oczywiście nie oznacza to, że takie nasiona zawsze zawitną – wciąż muszą mieć zapewnione optymalne warunki do uprawy. Zasadnicza różnica polega na tym, że nie trzeba zmieniać cyklu oświetlenia między wzrostem a kwitnieniem.

Nasiona konopi automaty wykorzystują większą liczbę godzin światła w ciągu doby. Ich cykl życia jest dzięki temu krótszy, a to oznacza, że szybciej kwitną. Przy zachowaniu odpowiednich warunków można nawet liczyć na to, że zakwitnie dwa razy w sezonie.

Czy to legalne?

Zarówno nasiona automaty, jak i te tradycyjne są w Polsce całkowicie legalne. Wszystkie pełnoletnie osoby mogą je posiadać w celach kolekcjonerskich. Nie grozi za to żadna kara.

Automatyczne nasiona można kupić w wielu legalnych i nawet polskich sklepach. Szczególnie polecana jest oferta holenderski skun – sklepu, który specjalizuje się w legalnej sprzedaży nasion każdego typu.

Warto jednak podkreślić, że nasion nie wolno uprawiać. W Polsce jest to surowo wzbronione.

Zalety automatów

Nasiona autoflowering cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje zalety. Są to:

  • Łatwa uprawa – w porównaniu do standardowych nasion automaty są generalnie łatwe w uprawie. Nie są całkiem bezobsługowe, ale sprawdzają się nawet w trudnych warunkach. Dają dużo topów, chociaż plony są raczej małe;
  • Szybkość – to największa zaleta automatów. Okresy kwitnienia są krótkie, ale uwaga – trzeba sprawdzać możliwości danej odmiany. Każda ma trochę inny okres kwitnienia;
  • Niewielki rozmiar – automaty mają bardziej kompaktowe rozmiary od tradycyjnych odmian. Nie potrzebują bardzo dużo miejsca ani nie wydzielają aż tak intensywnego zapachu.

Jakie automaty warto kupować?

Tak naprawdę nasiona warto dobrać do swoich potrzeb, ale z uwagą na jedną rzecz – jakość. Wszystkie powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach i we właściwej temperaturze. Zalecane są miejsca ciemne, suche i chłodne (ok. 5 stopni C). Kupując nasiona, warto też zapytać sprzedawcę o to, jak są transportowane. Jeśli producent ich odpowiednio nie zabezpiecza przed ciepłem i wilgocią, automaty mogą w ogóle urosnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here