Dieta sokowa

Wraz z coraz szybciej postępującym trendem na szczupłą i wysportowaną sylwetkę masowo wzrasta ilość pomysłów i sposobów, jak utracić zbędne kilogramy. Redukcja wagi powinna opierać się między innymi na aktywności fizycznej, a przede wszystkim na ćwiczeniach aerobowych, przyspieszających metabolizm, a w konsekwencji powodujących zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Na utratę wagi wpływa jednak przede wszystkim to jakie produkty jemy oraz wypijamy. Jeżeli będziemy odżywiać się nie zdrowo i spożywać nadmierną ilość kalorii, to nawet najbardziej intensywny trening nie przyniesie oczekiwanych efektów. Niestety niektóre osoby w walce o zgrabną sylwetkę tracą zdrowy rozsądek, głodząc się lub wykonując treningi na miarę sportowców zawodowych, co skutkuje zazwyczaj większymi szkodami dla organizmu niż korzyściami. Wraz z zapotrzebowaniem na nowe metody odchudzające rośnie również ich podaż, w sieci można znaleźć coraz więcej diet oraz kuracji obiecujących szybkie zgubienie nadmiernych kilogramów, a przykładem może być jadłospis, którego głównym składnikiem jest sok na odchudzanie.
Dieta oparta jedynie na napojach owocowych oraz warzywnych, służy usunięciu toksyn z organizmu, czyli przeprowadzeniu jego detoksu. Sok na odchudzanie pije się naprzemiennie z czystą wodą mineralną, przez okres od jednego do trzech dni. Dłuższe stosowanie kuracji należy skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu lub dietetykiem, gdyż może doprowadzić do osłabienia i wyjałowienia organizmu. Sok na odchudzanie najlepiej jest spożywać w okresie wiosennym oraz letnim, ze względu na dużo większą dostępność świeżych warzyw i owoców, niż w porze jesiennej oraz zimowej, jak również mniejsze zapotrzebowanie energetyczne organizmu w tym czasie. Nie zaleca się stosowania tego typu diety podczas siarczystych mrozów, gdyż w takich warunkach temperaturowych, przy ujemnym bilansie energetycznym może dojść do wyniszczających zmian w organizmie ludzkim. Zanim zaczniemy przyjmować sok na odchudzanie powinniśmy przez okres jednego tygodnia najlepiej zrezygnować całkowicie lub zmniejszyć do minimum używki w postaci alkoholu, nikotyny oraz kofeiny, a także spożywać jak najmniej produktów zawierających cukier, nabiału, wyrobów z pszenicy, mięsa, ryb oraz jaj. Nasze posiłki powinny w tym okresie składać się przede wszystkim z owoców, warzyw oraz fasoli, najlepiej uprawianych w sposób ekologiczny. W czasie gdy spożywamy sok na odchudzanie, czyli we wspomnianym wcześniej okresie od jednego do trzech dni, powinniśmy dostarczyć do organizmu od dziewięciuset pięćdziesięciu do tysiąca dziewięciuset mililitrów takiego płynu. Sok na odchudzanie powinien być przyjmowany regularnie, przez cały dzień, przy czym korzystnym będzie gdy za każdym razem zostanie on świeżo przygotowany. Wyciśnięcie owoców bezpośrednio przed spożyciem napoju sprawia, iż dostarczamy do organizmu więcej witamin oraz błonnika pokarmowego. Jeżeli nie mamy czasu na przygotowanie świeżych napojów, wówczas możemy zdecydować się, aby sok na odchudzanie zakupić jako gotowy produkt, powinna to być jednak ostateczność, gdyż bardzo często pomimo deklaracji producenta o braku dodatków, produkty te zawierają dodatkowe cukry oraz konserwanty.
Sok na odchudzanie powinien zostać przygotowany z odpowiednich składników, czyli warzyw i owoców, a do najbardziej korzystnych zalicza się zielone warzywa takie jak szpinak, jarmuż, sałatę, kapustę, seler naciowy itd., buraki, seler, marchew, ananas, żurawinę. Napoju nie powinno się przygotowywać z cytrusów, a także bananów oraz awokado. Sok na odchudzanie w najbardziej restrykcyjnych odmianach diety stanowi jedyny posiłek dostarczający do organizmu kalorie, oprócz niego przyjmowana jest jedynie woda mineralna, w ilości około sześciu szklanek w ciągu dnia. Można zastosować również mniej drastyczną kurację, podczas której spożywa się w ciągu dnia jeden normalny posiłek.
Pomimo tego, iż twórcy diety deklarują, że jest to bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów oraz toksyn z organizmu, przy jednoczesnym dostarczeniu do organizmu niezbędnych witamin, błonnika pokarmowego oraz antyoksydantów, to może ona stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Niebezpieczeństwo wynika z faktu, iż podczas detoksu spożywamy jedynie sok na odchudzanie, rezygnując przy tym całkowicie z posiłków w formie stałej, co może doprowadzić do zaburzeń pracy żołądka, a w skrajnych przypadkach nawet do pojawienia się wrzodów. Sok na odchudzanie przede wszystkim nie powinien być przyjmowany przez kobiety oczekujące potomstwa, karmiące piersią, a także dzieci, osoby starsze oraz cierpiące na cukrzyce, choroby układu krwionośnego, a także choroby układu pokarmowego. Dieta odradzana jest również pacjentom cierpiącym na choroby nerek, wątroby, raka, padaczkę, choroby jelita grubego, jak również inne schorzenia przewlekłe. Sok na odchudzanie może wywołań skrajnie niebezpieczne zmiany w organizmie osób mających niski poziom cukru we krwi, cierpiących na zaburzenia odżywiania, uzależnienia, niedowagę, niedożywienie, anemie, braki składników mineralnych i odżywczych, niskie ciśnienie tętnicze krwi, zburzenia odporności, infekcje, a także zaawansowane stadia większości chorób. Kuracja ta, ze względu na to, iż w znaczący sposób osłabia organizm, nie powinna być stosowana przez osoby walczące z jakąkolwiek chorobą, a przede wszystkim pacjentów, którzy przeszli operację lub przygotowują się do niej, Szczególną uwagę należy również zwrócić podczas przyjmowania leków, gdyż sok na odchudzanie nie tylko ma wpływ na reakcje organizmu na leczenie, lecz również może wejść w reakcję z farmaceutykami. W takich sytuacjach rozpoczęcie diety wymaga konsultacji z lekarzem prowadzącym.
Sok na odchudzanie oprócz tego, iż prowadzi do obniżenia masy ciała może wywołać również inne, niekorzystne dla zdrowia lub życia człowieka skutki. Do tak zwanych symptomów tymczasowych, występujących w okresie kuracji zalicza się przede wszystkim bóle i zawroty głowy, chroniczne zmęczenie, problemy z wypróżnianiem, w tym biegunki i zaparcia, hipoglikemię, problemy skórne, w tym przede wszystkim trądzik, nieświeży oddech, nadmierną potliwość o nieprzyjemnym zapachu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here