Depilacja laserowa – jaką ma przewagę nad innymi metodami usuwania owłosienia?

0
676

Depilacja jest zabiegiem bardzo często wykonywanym w salonach kosmetycznych, a także jednym z nielicznych, który można z powodzeniem przeprowadzać także w domowym zaciszu. Istnieją jednak różne metody, które prowadzą do wymarzonej gładkiej skóry pozbawionej zbędnego owłosienia. Którą wybrać, by ciszyć się najlepszymi efektami?

Depilacja domowa – metody szybkie ale czy trwałe?

Na samym początku należy napisać, że istnieje nie jedna a kilka metod depilacji, które można wykonać w domu. Pierwszą z nich będzie zastosowanie maszynki do golenia. Może ona być tak jedno- jak i wielorazowa. Usuwanie włosków przy jej użyciu jest bardzo szybkie, jednak efekty nie utrzymują się dłużej niż w najlepszym razie kilka dni. Co więcej jej zastosowanie może wywoływać podrażnienia oraz wrastanie się włosków. Kolejną metodą jest krem do depilacji. Po jego nałożeniu trzeba odczekać kilka minut, a następnie usunąć włoski przy pomocy załączonej do opakowania szpatułki. Tutaj muszą uważać szczególnie osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie, jak i te posiadające wrażliwą skórę. Krem może bowiem wywołać u nich podrażnienia. Sam zabieg jest stosunkowo szybki, a efekty utrzymują się kilka dni. Lepszymi rezultatami można pochwalić się po wykonaniu depilacji przy pomocy wosku lub depilatora. Są to jednak metody dość bolesne, na które nie każdy chce się zdecydować.

Depilacja laserowa – czym się cechuje?

Bezpieczną i przede wszystkim skuteczną metodą usuwania owłosienia jest depilacja laserowa. To właśnie ona w ostatnim czasie bardzo zyskuje na popularności. Niewątpliwie wpływ na to ma dostępność do tej usługi. Można ją wykonać bowiem w coraz większej liczbie salonów kosmetycznych, jak np. https://nowacka.com.pl/. Warto jednak podczas wyboru miejsca sprawdzić jakim sprzętem dysponuje. Lepsze urządzenia cechuje większa skuteczność, a także znikoma bolesność przeprowadzenia zabiegu. Co do efektów, to można tu mówić o latach bez zbędnego owłosienia i konieczności sprawdzania, czy aby na pewno można pokazać się w bikini czy założyć krótką sukienkę odsłaniającą nogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here