włosy
fot. pexels.com

Kolory włosów takie jak czarny, rudy czy bardzo jasny blond są dość ryzykowne. Nie każdemu typowi urody będzie w nich dobrze. Dowiedz się kiedy warto zdecydować się na każdy z tych odcieni, a w jakich przypadkach nawet nie rozważać takiej koloryzacji!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/samopoczucie-za-sterem-palety-kolorow-czyli-jak-nastroj-decyduje-o-wyborze-barw/

Czarne włosy

Ten kolor włosów zdecydowanie sprawdzi się u osób, które mają gęste i grube włosy, a także bardzo jasną skórę. Ważne jest również, aby cera była w pełni zdrowa i bez żadnych problemów. Wynika to stąd, że czarne włosy w przeciwnym razie mogą postarzać i podkreślać te niedoskonałości. Z kolei przy jasnej karnacji i czarnych włosach kobieta zyskuje urodę Śnieżki, co jest bardzo pożądanym efektem przy tego typu kolorze. Dodatkowo, jeśli chodzi o gęstość włosów – jeśli włosy są cienkie, rzadkie i jest ich mało, to czarny kolor tylko to podkreśli poprzez prześwity skóry głowy, co zdecydowanie nie jest estetyczne.

Rude włosy

Z włosami pomarańczowymi jest podobnie, jak z czarnymi jeśli chodzi o skórę. Rudy kolor najlepiej sprawdzi dla kobiet z nieskazitelną skórą, ponieważ podkreśla on wszelkie niedoskonałości. Decydując się na rude włosy trzeba mieć też na uwadze to, że pielęgnacja i dbanie o ten kolor są niezwykle wymagające. To ważne, aby nie tylko regularnie odświeżać kolor, ale też stosować odpowiednie kosmetyki, które sprawią, że będzie on wyglądał bardzo świeżo, a włosy – zdrowo.

Jasny blond

W bardzo jasnym blondzie obowiązuje zbliżona zasada co przy kolorze czarnym i rudym – tutaj również warto wybrać ten kolor, jeśli skóra jest nieskazitelna. Każdy z tych kolorów jest bardzo konkretny i intensywny,  to sprawia, że wydobywa on wszystko co jest na twarzy – nie tylko kolor oczu i rysy twarzy, ale także jej niedoskonałość. Jeśli Twoja skóra jest naczynkowa i skłonna do zaczerwienień, jasny blond może tylko wydobyć Twoje niedoskonałości.

Pamiętaj również, aby przed koloryzacją zasięgnąć profesjonalnej opinii fryzjera, który doradzi Ci czy uzyskanie wybranego koloru jest w ogóle możliwe na Twoich włosach – uwzględniając nie tylko powyżej wymienione cechy, ale też kondycję włosów i ich dotychczasowy, pierwotny kolor.

Przeczytaj też: http://www.rehaform.pl/dlaczego-warto-jesc-szpinak/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here