Przeczyszczające suplementy na odchudzanie

Nie sztuką jest stracić na wadze, lecz pozbyć się zbędnego tłuszczu, nie tracąc masy mięśniowej. Oprócz tego trzeba równocześnie dbać o nasze zdrowie, aby nie zabrakło naszemu organizmowi żadnej witaminy i minerałów. Jakie są skuteczne środki na odchudzanie? Przyjrzyjmy się im bliżej.
Diety są jedną z najczęściej wybieranych form odchudzania. Są także bardzo skuteczną metodą, ale musimy zwracać uwagę na to, że nie wszystkie są dobre na dłuższą metę. Diety ubogie w witaminy, minerały, błonnik, wszystkie niezbędne tłuszcze mogą w dłuższej perspektywie czasu wyrządzić nam krzywdę.
Dobrymi dietami odchudzającymi są te, które mają zdecydowaną przewagę tłuszczy lub węglowodanów. Ponieważ wtedy nasz organizm przestawi się na czerpanie energii z jednej grupy żywnościowej. Nie trudno zgadnąć, że chodzi tutaj także o niemieszanie różnych produktów w jeden posiłek, utrudniając trawienie i przyswajanie. Obiad składający się z mięsa, ziemniaków i surówki jest mieszaniną trzech grup żywieniowych, do których strawienia jest potrzebny inne skład soków żołądkowych. Też długość trawienia jest różna, stąd też występujące problemy jelitowe osób jedzących mieszane potrawy. Niestrawione reszty mięsa przemieszczają się do jelit, stając się świetną pożywką dla bakterii. Dodatkowo tworzą się masy kałowe, które skutecznie przyczepiają się do ścian jelita. Większość ludzi w naszej szerokości geograficznej preferuje niski poziom węglowodanów z diecie. Częstym problemem przy diecie „normalnej” są wzdęcia, nabrzmiały brzuch na koniec dnia, niestabilny nastrój, senność po posiłku lub nadpobudliwość i ospałość. Nietolerancja dużej ilości węglowodanów może nam bardzo utrudniać normalne życie związane z bólami okolic jelit. Nawet bóle pochodzące z wątroby, nerek mogą być wywołane właśnie problemami z jelitami. Kolejną sprawą jest wahanie poziomu cukru i insuliny we krwi. To one są odpowiedzialne za zmienny nastrój i uczucie senności lub nadpobudliwości.
Organizm cały czas dąży do równowagi, dlatego dieta wysokowęglowodanowa nie jest zalecana dla większości osób. Są jednak tacy, co czują się na niej rewelacyjnie.
Najbardziej pomocna przy odchudzaniu dieta u większości osób sprawdzi się wysokotłuszczowa. Wcześniej wspomniane problemy nie będą występować, a na ich miejsce przyjdą korzyści. Największą korzyścią jest przestawienie się organizmu na odżywianie wewnętrzne, dzięki czemu będziemy spalać swój własny tłuszcz. Na dietach restrykcyjnych takich jak dieta ketogeniczna, organizm przestawia się na odżywanie komórek nie za pomocą glukozy, lecz ciał ketonowych. Jest to stan, w którym najszybciej pozbędziemy się tkanki tłuszczowej, lecz wprowadzenie się w niego wymaga czasu. Zwykle pełne przestawienie się na taki rodzaj odżywania trwa około miesiąca czasu i nie możemy w tym czasie zjeść nic wysokowęglowodanowego, bo cały proces zostanie przerwany. I nie mówimy tutaj o słodyczach czy piwie, nie możemy zjeść chleba, ryżu lub nawet kukurydzy.
Dieta paleo jest mniej restrykcyjna od ketogenicznej, pozwalającej na zjadanie większej ilości produktów, także tych z niską i średnią ilością węglowodanów. Ten sposób żywienia jest bardzo urozmaicony i niczego nam w nim nie zabraknie, dlatego można na stałe wprowadzić taką dietę w życie.
Inaczej mają się diety pomijające znaczny udział roślin. Te oparte na tłuszczach, mięsie i nabiale mogą powodować problemy przy dłuższym stosowaniu. A syntetyczne uzupełnianie witamin i minerałów nie jest rozwiązaniem. Także trzeba zwracać uwagę na ilość spożywanego białka w diecie. Gdy jego udział przekracza 30 procent, obciążamy zbyt mocno nerki, które w późniejszym czasie mogą dać o sobie znać.
Dieta to nie wszystko, należy podnieść poziom aktywności fizycznej zwiększając metabolizm naszego organizmu. Nie chodzi tutaj tylko o ćwiczenia, bieganie i jazdę na rowerze, chociaż byłyby wskazane z oczywiście umiarem zwracając uwagę na swoje możliwości. Zwykły spacer czy sprzątanie w domu to już ruch i pewien wysiłek, który jest tak potrzebny. Lepiej zadziała dłuższy wysiłek o lżejszym poziomie intensywności, niż krótszy w którym będziemy się katować. Tutaj chodzi o podniesienie przemiany materii, im dłużej w ciągu doby będzie się ona wysoko utrzymywała tym lepiej. Wzmacnianie mięśni nie jest na tym etapie celem i lepiej zostawić go sobie na później.
Przed ćwiczeniami i dietami warto zrobić oczyszczanie organizmu, które także można wykonywać już w trakcie tych dwóch metod.
Głodówka należy do tych najlepszych, ale też wymagających najwięcej wysiłku i samozaparcia. Osoby stale przyjmujące leki nie powinny robić jej na własną rękę. Głodówka nie jest głodowaniem się, wyniszczającym organizm, nie należy tego mieszać. Jest to stan, w którym świadomie zaprzestajemy pobierania pokarmu w celu usunięcia z organizmu zbędnych produktów oraz uleczenia schorzeń. Wystarczy spojrzeć na świat zwierząt, tam głodówka jest stałym elementem życia. Dzikie zwierzęta gdy chorują to nie jedzą, kumulując maksymalną ilość energii na walkę z chorobą. Dlatego warto brać od nich przykład i od czasu do czasu oczyścić się, tym bardziej prowadząc niezdrowy zanieczyszczony tryb życia.
Oczyszczanie organizmu można przedłużyć stosując zioła i niektóre produkty spożywcze. Bardzo dobrze jest pić świeżo wyciśnięty sok z cytryny, grejpfruta z rana. Można też pić koktajl z młodym jęczmieniem, spiruliną lub chlorellą. Takie poranne nawyki wykonywane przez dłuższy czas dadzą wyraźnie zauważalne efekty.
Okresowe niedojadanie jest także dobrym środkiem na odchudzanie. Jeden lub dwa dni w tygodniu, w których jemy około 500 kcal jest w stanie poprawić wyniki naszych badań i to diametralnie. A zostało to potwierdzone badaniami, nawet książka wyszła na ten temat i nosi nazwę „dieta 5:2”.
Jaki jest najlepszy środek na pozbycie się opony z naszego brzucha, zbudowanie zgrabnej sylwetki i tryskanie energią? Połączenie wszystkich metod i wykorzystanie zalec z nich biegnących. Skuteczne oczyszczenie organizmu, dbanie o swoją dietę, ruch fizyczny i zdrowie psychiczne sprawią, że staniesz się nowym, lepszym człowiekiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here