Mezoterapia igłowa

Powiedzenie „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” dalej jest aktualne. W wielu przypadkach w biznesie czy życiu codziennym, wygląd odgrywa duże znaczenie. Kobiety, chcą zachować młodość, mężczyźni również czasem decydują się na zabiegi poprawiające kondycję skóry. Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie jest zabieg mezoterapii igłowej.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Jest to zabieg, mający na celu dostarczenie do skóry substancji – regenerujących, odżywczych i nawilżających. Dzięki temu, że substancje wnikają głęboko w skórę, uzyskuje się efekt poprawiający kondycję skóry. Oprócz skóry twarzy, może być również stosowana w leczeniu nadmiernego łysienia oraz redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu na brzuchu, udach czy pośladkach.

Wskazania do wykonania zabiegu, to chęć poprawy wyglądu skóry, w przypadku występowania blizn, rozstępów, cellulitu, niewielkich zmarszczek, zapadniętych oczu czy też w przypadku profilaktyki przeciwzmarszczkowej.

Zabieg mezoterapii igłowej można wykonać w Poznaniu, szczegóły dostępne są na stronie: wrosinski.pl. Zawarte są tam informacje dotyczące wskazań i przeciwwskazań do zabiegu oraz jego przebieg.

Aby zabieg przyniósł zadowalające tygodnie, należy go powtarzać w dwutygodniowych odstępach czasu od trzech do sześciu razy. Później w celu podtrzymania efektu, zaleca się powtarzanie zabiegu co kilka do kilkunastu tygodni. Mezoterapia igłowa ma wielu swoich zwolenników, wybierających regularne zabiegi, w celu spowolnienia procesu starzenia oraz poprawy kondycji skóry.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Dla wielu, prawdopodobnie zabieg może wydawać się mało przyjemny. Jest to nakłuwanie skóry na niewielką głębokość – około dwóch do trzech milimetrów. Za pomocą niewielkiej igły wstrzykiwany jest preparat, który zawiera substancje, pozwalające na regenerację skóry. Może się w nim znaleźć kwas hialuronowy, a także witaminy – np. A, E czy C. Takie nakłuwanie skóry jest bolesne, dlatego w wielu klinikach podaje się znieczulenie miejscowe, aby zminimalizować dyskomfort odczuwany podczas zabiegu. Nakłucia wykonuje się w odległości od pięciu do dziesięciu milimetrów. Należy pamiętać, aby wybierać jedynie sprawdzone zakłady medycyny estetycznej, oferujące swoje usługi na najwyższym poziomie i zapewniające odpowiednią higienę i dezynfekcję w gabinecie.

Warto również wspomnieć, że nie wszyscy mogą z takich zabiegów mezoterapii igłowej skorzystać. Przeciwwskazaniem są niektóre choroby przewlekłe, takie jak np. cukrzyca, alergie na niektóre składniki znajdujące się we wstrzykiwanej substancji, opryszczka, zmiany skórne. Również osoby przyjmujące leki na krzepliwość krwi oraz chorujące na nowotwory nie mogą korzystać z mezoterapii igłowej.

Należy wspomnieć, że mezoterapia igłowa może powodować również skutki uboczne. Z reguły są to niewielkie krwiaki lub sińce, mogą również występować reakcje alergiczne czy obrzęki. Każda osoba, chcąca skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, powinna wziąć pod uwagę możliwe niedogodności – które w wielu przypadkach są warte poświęcenia, ze względu na poprawę stanu skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here