maseczka

Środki ochrony dróg oddechowych to obecnie towar cieszący się zainteresowaniem nie tylko wśród personelu medycznego. Maski i półmaski medyczne skutecznie pomagają bronić się przed zagrożeniem ze strony wirusów, grzybów i bakterii. Jeśli pracujemy w warunkach, w których spotykamy się z podobnymi zagrożeniami lub żyjemy trudnych czasach pandemii, maseczki dają nam nie tylko niezbędne zabezpieczenie, ale także komfort psychiczny. Oczywiście pod warunkiem, że właściwie z nich korzystamy. Robienie tego w sposób nieprawidłowy, może spowodować, że nawet najskuteczniejsza maseczka stanie się bezużyteczna.

Maski i półmaski medyczne – wymiana lub dezynfekcja

Maski i półmaski medyczne przeważnie dzielą się na jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. W przypadku tych pierwszych, po użyciu maseczkę należy wyrzucić i następnym razem sięgnąć po świeżą. W związku z tym powinno się posiadać opakowanie zbiorcze, które pozwoli w razie potrzeby wymieniać maski na nowe. Powinno się też zwrócić uwagę czy każda sztuka jest zapakowana oddzielnie wewnątrz pudełka. Dzięki temu zyskujemy pewność, że produkt jest sterylny. Warto sprawdzić, czy wybrana maska jest przystosowana do noszenia podczas 8 godzin pracy. Jeśli nie, to być może dobrze byłoby zwiększyć częstotliwość wymiany. Nawet jeżeli maski i półmaski medyczne, z których korzystamy są przeznaczone do wielokrotnego użytkowania, nie oznacza to, że możemy całkowicie zrezygnować z higieny. Takie maseczki należy dezynfekować według zaleceń producenta.

Maski i półmaski medyczne – jak nosić maski ffp2 i ffp3?

Najwyższą skuteczność filtrowania szkodliwych substancji osiągają maski ffp2 i ffp3. Stosowanie ich jednak również wymaga zachowania odpowiedniej higieny i ostrożności. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj https://impilo.pro/pl/c/Maski-i-polmaski/47. Przede wszystkim musimy pamiętać o myciu i dezynfekcji rąk, zarówno przed nałożeniem maski ffp2 lub ffp3, jak i po ściągnięciu. Zakładając, musimy upewnić się, że produkt dobrze przylega do twarzy, a środek znajduje się w okolicach nosa. Ważne też, aby w trakcie noszenia, nie dotykać maseczki, gdyż gromadzą się na niej bakterie i wirusy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here