Likwidacja przebarwień może być skuteczna! Poznaj popularne metody kosmetyczne

Kto z nas nie chciałby mieć pięknej, gładkie i pozbawionej jakichkolwiek nieestetycznych zmian skóry? Jak łatwo się domyślić niewielu takich by się znalazło. Właśnie dlatego salony kosmetyczne stale poszerzają swoją ofertę. Pojawiają się w niej zabiegi, które potrafią uporać się nawet z najbardziej uciążliwymi problemami skórnymi.

Likwidacja zamiast maskowania przebarwień!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że likwidacja przebarwień, a przynajmniej ich redukcja naprawdę jest możliwa. Właśnie dlatego w większości przypadków decydują się na metody maskujące niedoskonałości. Wśród nich dominują oczywiście różnego rodzaju kremy, podkłady, korektory, a nawet produkty samoopalające. Po ich zastosowaniu czasem udaje się zamaskować zmiany. Niestety wraz ze zmyciem makijażu przebarwienia znowu stają się widoczne, więc jest to efekt bardzo krótkotrwały. Wszystkie osoby zmagające się z przebarwieniami powinny udać się do gabinetu kosmetycznego. Tam, podczas rozmowy kwalifikacyjnej, która najczęściej jest bezpłatna specjalista oceni kondycję skóry. Wybierze również najlepszą metodę jej regeneracji, a tym samym zredukowania lub całkowitego zlikwidowania przebarwień. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są: mikrodermabrazja, dermabrazja oraz peeling.

Likwidacja przebarwień przy pomocy mikrodermabrazji lub dermabrazji

Te dwie metody, czyli mikrodermabrazja i dermabrazja są do siebie bardzo podobne. Obie polegają na mechanicznym ścieraniu warstwy naskórka. Z tą różnicą, że dermabrazja oddziałuje również na skórę właściwą. Z tego powodu proces gojenia po zabiegu może dochodzić nawet do kilku tygodni. Jednak trzeba przyznać, że czasem warto zaryzykować, ponieważ efekty potrafią być imponujące. Zwracamy uwagę na fakt, że nie zawsze potrzebne są bardzo inwazyjne metody. W wielu przypadkach może sprawdzić się mikrodermabrazja, która nie jest aż tak bolesna i inwazyjna zarazem. Jej efektem tak samo jak w przypadku dermabrazji jest redukcja lub likwidacja przebarwień.

Likwidacja przebarwień przy pomocy peelingu

W ofercie salonów kosmetycznych takich jak https://salonpieknecialo.pl/ poza dermabrazją i mikrodermabrazją bardzo często znajduje się również peeling chemiczny. Metoda ta uchodzi za jedną z najbardziej skutecznych w walce z bliznami po trądziku, a także przebarwieniami. Likwidacja niedoskonałości przeprowadzana jest za pośrednictwem peelingu opartego na mieszance kwasów stosowanych w kosmetyce. Niestety po wykonanym zabiegu skóra nie od razu dochodzi do siebie. Czasem potrzebuje do tego nawet kilku tygodni. Właśnie dla tego warto wybrać się na taki zabieg z dużym wyprzedzeniem przed jakimś większym wydarzeniem czy też sezonem letnim. Właśnie ten drugi jest zazwyczaj przeciwwskazaniem do wykonywania takiego zabiegu, ponieważ jest bardzo inwazyjny i nie jest wskazane, by skóra w czasie rekonwalescencji była narażona na promieniowanie słoneczne. W związku z tym kosmetyczki polecają sezon jesienno-zimowy jako czas na regenerację skóry i likwidację niechcianych zmian.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here