Zupa na odchudzanie

Wiele jest takich produktów spożywczych na świecie, które docenia się przede wszystkim za ich dietetyczne właściwości. Oczywiście łatwo można dać się tutaj nabrać i sięgnąć po coś, co w rzeczywistości nie jest w stanie w jakikolwiek zauważalny sposób wpłynąć na wygląd sylwetki. Mimo wszystko samym tematem odchudzających produktów warto się zainteresować, bo niektóra żywność może ten proces zrzucania wagi ułatwić bądź przyspieszyć. Osobom próbującym uporać się z nadwagą szczególnie poleca się jedzenie pomidorów. Jeśli ktoś za nimi nie przepada, zawsze może przygotować z nich świeży naturalny sok lub kupić gotowy napój pomidorowy niemalże w każdym supermarkecie. Najlepszy będzie ten świeży. Znaleźć go można w lodówkach. Ma on krótszy termin ważności od zwykłych soków, dzięki czemu jest bardziej wartościowy i po prostu zdrowszy. Sok pomidorowy a odchudzanie – czy ten napój rzeczywiście jednak działa? Okazuje się, że jak najbardziej! Trzeba go tylko pić regularnie, bo jednokrotne sięgnięcie po taki czerwony soczek nikomu nie zapewni nagłych mniejszych obwodów ciała.

Oczywiście nie ma na świecie takiego produktu spożywczego, który wykazywałby się rzeczywiście jakimiś magicznymi właściwościami odchudzającymi. Nawet jeśli dieta jakiegoś człowieka będzie opierać się na samych warzywach i owocach, to jeżeli wraz z nimi przekroczy on swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, zacznie po prostu tyć, mimo iż zrezygnuje z raczenia się fast-foodami bądź słodyczami. Taki sok pomidorowy częściowo jednak może ułatwić etap redukowania masy ciała, choć nikt nie powinien doszukiwać się w nim niezwykłych odchudzających właściwości, którymi nie wykaże się nawet najlepszy suplement diety. Jego działanie jest jednak bardzo pozytywne. Taki sok przygotowany ze świeżych pomidorów ma niewiele kalorii, dlatego spokojnie można go uwzględnić nawet w niskokalorycznym jadłospisie, a mimo tego doskonale wypełnia cały żołądek i tym sposobem jest w stanie nasycić apetyt. Dzięki niemu człowiek nie czuje się aż tak głodny i może po prostu jeść mniej – a ujemny bilans kaloryczny zawsze doprowadza do utraty wagi. Jeżeli chodzi natomiast o samą kaloryczność soków pomidorowych, w jednej jego butelce kryje się zwykle niewiele ponad pięćdziesiąt kalorii. Jest to równowartość ćwiartki batonika oraz kilku kostek czekolady bądź jednego jabłka. Taki sok można pić codziennie bez żadnych wyrzutów sumienia. Na pewno nie zaszkodzi on sylwetce, a może ją tylko poprawić!

Te mniejsze butelki wypełnione sokiem pomidorowym zazwyczaj zawierają w sobie ok. 330 ml płynu. W stu mililitrach napoju kryje się natomiast niecałe dwadzieścia kalorii! Jest to wręcz śmieszna ilość, której nikt nie powinien się obawiać. Nawet nie uwzględniając jej w swojej diecie, można dalej chudnąć, a przy okazji zapewnić sobie mały dodatkowy zastrzyk energii. Bo tego rodzaju warzywne soki są doskonałym wyborem dla osób, które nie potrafią wytrwać na żadnej diecie ze względu na ciągłe odczuwanie sporego głodu. Mimo iż jedzą zdrowo i starają się w taki sposób komponować swoje posiłki, aby miały one jak największą objętość, dalej w ciągu dnia narzekają na bóle brzucha i niski poziom energii. Zamiast więc walczyć ze swoim głodem, lepiej zaspokoić go taką niewielką przekąską. Sok pomidorowy spokojnie można spożyć między standardowymi głównymi posiłkami, jeżeli apetyt staje się już nie do wytrzymania i przez dziwne odgłosy dochodzące z brzucha człowiek nie potrafi skupić się na pracy lub nauce. Oczywiście sok z pomidorów nie będzie pełnowartościowym posiłkiem i nie powinno się go tak traktować. Jest to ratunek na tzw. „mały głód”. To szybka przekąska, którą zawsze można zabrać ze sobą do pracy lub na uczelnię, aby mieć pod ręką coś zdrowego w chwili, gdy apetyt wzrośnie i pojawi się ochota na zjedzenie czegoś „zakazanego”.

Jeżeli więc w ciągu dnia dość często zdarza ci się odczuwać taki „mały głód” i do tej pory nie miałeś pojęcia, jak sobie z nim poradzić, gdy następnym razem będziesz na zakupach spożywczych, włóż do swojego sklepowego koszyka przynajmniej kilka buteleczek warzywnego czerwonego soku. Postaraj się wybierać ten świeży, w którego składzie nie wystąpią żadne konserwanty, barwniki i sztuczne aromaty. Unikaj też napojów dosładzanych cukrem. Sam sok pomidorowy jest naprawdę bardzo smaczny, dlatego dodatek sacharozy nie jest ci w nim do niczego potrzebny, a jedynie zwiększy kaloryczność twojej przekąski. Jeżeli w momencie odczuwania delikatnego głodu wypijesz sobie szklankę takiego soku lub nawet spożyjesz całą zawartość mniejszej butelki, zdołasz spokojnie wytrwać do czasu następnego posiłku i nie dostarczysz sobie zwiększonej ilości kalorii. Zamiast tego poprawisz swoje trawienie, bo skoro taki czerwony sok tworzony jest z pomidorów, musi on składać się ze sporej ilości błonnika pokarmowego. Już jedna jego szklanka zapewni ci aż trzy gramy tej drogocennej substancji. A gdy błonnika pokarmowego w twojej diecie jest dużo, ty czujesz się mniej głodny na co dzień i możesz dalej trwać w swoich żywieniowych postanowieniach.

Sok pomidorowy a odchudzanie – dowiedziałeś się już, że ten czerwony napój może ułatwić ci gubienie kilogramów. Odkryj jednak dodatkowo jego zdrowotne właściwości, a jeszcze szybciej się do niego przekonasz i jeszcze częściej będziesz po niego sięgać. Bo w takim soku pomidorowym, jak zresztą i w samych pomidorach, substancji odżywczych zdecydowanie nie brakuje. Wszelkiego rodzaju dania przygotowane z pomidorów są dla ciebie jednym z najlepszych źródeł wartościowego potasu. To bardzo ważny składnik mineralny, który odpowiada za twoje ciśnienie i jest w stanie je unormować – zwłaszcza jeśli masz z nim problem. Spożywając zwiększone ilości potasu, możesz też szybciej pozbywać się nadmiaru wody występującej pod skórą. Przestajesz być opuchnięty i czujesz się po prostu lepiej – nie jesteś aż tak nabrzmiały, dlatego masz więcej energii i nareszcie znowu mieścisz się w swoje stare ubrania. Jedz więc pomidory i pij sok pomidorowy, a tylko i wyłącznie na tym zyskasz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here