skuter inwalidzki

Osoby zdrowe, pełnosprawne i nieposiadające w rodzinie osoby z ograniczeniem ruchu nawet nie mają pojęcia, z jakimi trudnościami każdego dnia zmagają się ludzie niepełnosprawni. Niepełnosprawność ogranicza wykonywanie wielu codziennych czynności. A jeżeli nawet osoba niepełnosprawna jest w stanie wykonywać jakąś czynność, to zajmuje ona jej dużo więcej czasu niż osobie pełnosprawnej. Nie wspominając już o tym, że osoby niepełnosprawne często nie mają możliwości wyjścia z domu. A tym bardziej przemieszczenia się w celu zrobienia zakupów, wizyty u lekarza, czy załatwienia czegoś w urzędzie. Na przeciw takim osobom wychodzi współczesna technologia. I dzięki jej rozwojowi istnieje coś takiego, jak skuter inwalidzki.

Ogólnie skuter jest to lekki, obudowany motorower, który prowadzi się bez konieczności wykonywania ruchów nogami. Skuter posiada silnik i zbiornik na paliwo, posiada osłony nóg, a zamiast podnóżków podest, na którym można postawić całą stopę. Jest to ważny element zwłaszcza w przypadku osób niepełnosprawnych. Pierwsze skutery powstały na początku dwudziestego wieku, lecz popularność zdobyły dopiero po drugiej wojnie światowej. W Polsce pierwszy skuter produkowany seryjnie nosił nazwę „Osa”. I szybko dzięki niewielkiemu zużyciu paliwa stał się bardzo popularny.

W połowie dwudziestego wieku stał się alternatywą dla samochodów. Tym bardziej, że nie był drogi, a posiadał dużą mobilność. Oczywiście dawne skutery nie były takie, jakie mamy obecnie. Dziś każdy nowoczesny skuter wyposażony jest w automatyczne sprzęgło i automatyczną skrzynię biegów.
Oprócz standardowych skuterów dla osób zdrowych są również skutery dla osób niepełnosprawnych.

Elektryczny skuter inwalidzki oznacza dla osoby niepełnosprawnej komfort, jak i bezpieczeństwo podczas podróży. Oraz daje możliwość samodzielnego poruszania się po drogach i dotarcia do potrzebnych miejsc. Z takiego skutera mogą korzystać także ludzie starsi, czy ludzie chorzy niemający siły poruszać się na nogach z powodu choroby, czy starości.

Posiadanie skutera inwalidzkiego jest dla nich wybawieniem i całkowicie zmienia ich codzienne życie. Od tej pory nie są już tak zależni od innych osób. W pewnym sensie stają się samodzielni i samowystarczalni. Skutery inwalidzkie są wygodne i nowoczesne. Skuterem inwalidzkim osoby niepełnosprawne mogą dojechać do pracy, gdyż wielu z pośród nich pracuje zawodowo. Albo dotrzeć na uczelnię, gdy taka osoba na niej studiuje. Wyjechać na spacer, do Kościoła, do rodziny i przyjaciół, czy na wycieczkę krajoznawczą.

Przy pomocy skutera łatwiej i szybciej można dotrzeć w pożądane miejsce. W niektórych krajach, jak na przykład w Stanach Zjednoczonych skuter inwalidzki jest bardzo popularnym środkiem lokomocji dla ludzi niepełnosprawnych, podeszłych w latach lub osób przewlekle chorych. Posiadanie skutera inwalidzkiego daje niezależność i szczęście w niewesołym życiu jego posiadacza. Skuter inwalidzki osiąga prędkość do 15 km. na godzinę. Ponadto skuter taki jest łatwy w obsłudze np. w ładowaniu, zapewnia też stabilność, jest wygodny i lekki, gdyż waży tylko około 40 kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here