Protetyka stomatologiczna

Niestety mało kto może pozwolić sobie na to, aby do późnej starości cieszyć się swoim naturalnym uzębieniem. Chcieli byśmy jak najdłużej prezentować piękny uśmiech, ale niestety z powodu choroby, wypadku, starości czy nie do końca zdrowego stylu życia, naszym problemem może stać się niekompletne uzębienie. Na szczęście taki ubytek nie oznacza jeszcze, że pozostajemy sami z naszymi kompleksami. Protetyka stomatologiczna zna rozwiązania, dzięki którym możemy ponownie cieszyć się komfortem spożywania posiłków i nie musimy wstydzić się naszych zębów. Jak wybrać protetyka, który najlepiej nam doradzi i pomoże? Poniżej kilka podpowiedzi.

Protetyka stomatologiczna – czym się zajmuje protetyk?

Specjalista w dziedzinie protetyki stomatologicznej to lekarz, do którego zgłaszamy się w momencie, gdy za późno jest na profilaktykę czy leczenie. Czyli wówczas, gdy straciliśmy ząb lub ubytek jest tak znaczny, że należy zastosować protezę. Pierwszym krokiem w takiej sytuacji jest konsultacja protetyczna, podczas której stomatolog sprawdza stan naszej jamy ustnej, rozmawia z nami o naszych potrzebach i pomaga nam wybrać odpowiedni rodzaj protezy, dzięki któremu nasz uśmiech będzie się pięknie prezentował. Następnym etapem jest wykonanie wycisku jamy ustnej, który pozwoli zaprojektować protezę. Zanim zostanie sporządzona, konieczne będzie wstawienie protezy tymczasowej. Na koniec pacjent otrzymuje kompletną protezę.

Protetyka stomatologiczna – jak wybrać dobry gabinet?

Gdzie możemy liczyć na najlepsze usługi w zakresie protetyki stomatologicznej? Dość łatwo jest wyszukać lokalne gabinety stomatologiczne w internecie i sprawdzić opinie, jednak najwięcej dowiemy się tak naprawdę rozmawiając z protetykiem. Warto umówić się na konsultację protetyczną i sprawdzić, czy wybrany specjalista rozumie nasze potrzeby oraz jest w stanie zaproponować usługę, na której nam zależy. Na stronie https://alldente-stomatolog.pl/oferta/protetyka/ można znaleźć gabinet, w którym dentysta ma życzliwe podejście i każdego pacjenta traktuje ze zrozumieniem. Pacjenci z Torunia zdecydowanie powinni zainteresować się jego usługami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here