Odchudzające koktajle białkowe

Ze względu na to, iż białka dają przez długi czas uczucie sytości, a ponadto chronią przed napadami wilczego głodu, stanowią one jeden z głównych składników diet odchudzających. Ich obecność w jadłospisie zapewnia nie tylko sytość posiłków, ale również odpowiednią dawkę składników odżywczych, a także pozwala na obniżenie kaloryczności posiłków. Jednym z najlepszych rozwiązań dla osób walczących z nadwagą jest koktajl białkowy na odchudzanie, który można przygotować samemu lub zakupić w postaci gotowych saszetek. Na rynku można znaleźć wiele ofert różnych producentów, dzięki czemu możemy zagwarantować sobie urozmaicony jadłospis. Gotowe koktajle białkowe mają jeszcze jedną ogromną zaletę, mogą stanowić one zamiennik dla tradycyjnych dań, dlatego pozwalają na ograniczenie czasu jaki spędzamy w kuchni, na przygotowanie tradycyjnych posiłków. Koktajl białkowy na odchudzanie kojarzy się zazwyczaj błędnie jedynie z osobami uczęszczającymi na siłownie, produkty te mogą być jednak spożywane również przez osoby, które nie wykonują jakiejkolwiek aktywności fizycznej.
Produkty te mają urozmaicone składy, a ich główną, wspólną cechą jest to, iż są one bogatym źródłem białka, przy czym należy zaznaczyć, iż jest ono pełnowartościowe. Koktajl białkowy na odchudzanie jest ponadto cennym źródłem witamin, błonnika pokarmowego oraz licznych składników mineralnych, co sprawia, iż ma on bardzo korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jak również zapobiega niedoborom wszelkich, niezbędnych do tego związków. Produkty te powodują ponadto przyspieszenie przemiany materii oraz wywołują uczucie sytości, co przyspiesza redukcje tkanki tłuszczowej. Innymi zaletami, jakie posiada koktajl białkowy na odchudzanie jest to, iż jest on lekkostrawny, przyrządza się go szybko oraz w prosty sposób, a także spożywany po aktywności fizycznej zapewnia doskonałą regenerację mięśni. Koktajl białkowy na odchudzanie może stanowić nie tylko danie główne, ale również przekąskę miedzy posiłkami. Warto jest mieć go zawsze pod ręką, gdyż w chwili ataku głodu uchroni nas przed podjadaniem niezdrowych, wysokoenergetycznych produktów.
Koktajl białkowy na odchudzanie można przyrządzić również samodzielnie, wykorzystując powszechnie dostępne w każdym sklepie składniki. Najważniejszymi z nich będą oczywiści produkty, będące źródłem białka, czyli mleko, maślanka, kefir, jogurt naturalny oraz ser twarogowy. Aby przygotować koktajl białkowy na odchudzanie powinniśmy wybierać towary o jak najmniejszej ilości tłuszczu, jednakże nie powinien to być nabiał o jego zerowej zawartości, gdyż niewielka ilość tłuszczu jest potrzebna, aby rozpuścić niezbędne witaminy A, D oraz E. Koktajl białkowy na odchudzanie może mieć różne smaki, w tym celu należy dobrać odpowiednie, niskokaloryczne dodatki, w postaci warzyw i owoców. Poprawią one nie tylko smak napoju, ale także dostarczą niezbędnych witamin oraz składników odżywczych. Jeżeli decydujemy się na wersję zawierającą większą ilość kalorii, wówczas koktajl białkowy na odchudzanie może zostać wzbogacony bakaliami w postaci orzechów, migdałów, pestek dyni, nasion słonecznika, siemienia lnianego, rodzynek, daktyli, suszonej żurawiny, a także muesli oraz płatkami owsianymi. Produkty te pomimo tego, że są wysokoenergetyczne, to dostarczą do organizmu kwasów tłuszczowych, antyoksydantów, błonnika pokarmowego oraz innych drogocennych składników odżywczych. Dodatkowo koktajl białkowy można wzbogacić przyprawami, takimi jak cynamon, zrezygnować należy natomiast z cukru, który możemy zastąpić miodem lub słodzikiem.
W przypadku gdy nie mamy chęci lub umiejętności do przygotowania domowych napojów, lub gdy po prostu nie mamy na to czasu, wówczas możemy zdecydować się na zakupienie gotowych produktów, których skład jest opracowywany w oparciu o konsultacje z dietetykami. Koktajl białkowy na odchudzanie najlepiej jest zakupić w aptece, gdyż będziemy mieli pewność, iż zakupiony suplement będzie dobrej jakości i dostarczy nam naturalnych, odpowiednio skoncentrowanych białek.
Ich głównym składnikiem jest białko, zwane serwatką lub kazeiną, które uzyskuje się z mleka krowiego. Związki te są cennym źródłem aminokwasów, które posiadają właściwości szybkiego wchłaniania oraz łatwego trawienia. Koktajl białkowy na odchudzanie zawiera również w swoim składzie białko sojowe, będące cennym źródłem protein, pochodzących z roślin. Aby zapewnić właściwości odchudzające napoje wzbogaca się dodatkowo środkami takimi jak wyciąg opuncji figowej, który zabezpiecza przed nagłymi skokami poziomu cukru we krwi, chroni przed napadami wilczego głodu, a także ogranicza wchłanianie się tłuszczów. Kolejnym dodatkiem jest błonnik pokarmowym, który sprawia, iż koktajl białkowy na odchudzanie pęcznieje w żołądku, posiłek jest bardziej sycący i jest on trawiony z dużo mniejszą szybkością. Dla osób podejmujących aktywność fizyczną zaleca się ponadto, aby wybierane przez nie koktajle były bogate w kwas foliowy, kwas pantotenowy, także niacynę, gdyż związki te doskonale redukują uczucie zmęczenia.
Gotowy koktajl białkowy na odchudzanie ma ogromna zaletę, polegającą na tym, iż jest on prosty oraz szybki w przygotowaniu, a przez to możemy zabrać go do szkoły, pracy, czy na spacer. Wystarczy nam butelka lub shaker oraz woda (ilość podana saszetce), do której dodajemy zawartość opakowania i energicznie mieszamy. Następnie należy odczekać chwilę, aż napój nieco zgęstnieję, po czym koktajl białkowy na odchudzanie jest gotowy do spożycia.
Napoje gotowe, tak jak w przypadku tych przygotowywanych w domu, mogą dostarczać różnej dawki energetycznej. Zazwyczaj nabywa się je jednak w postaci niskoenergetycznej, dostarczającej około stu kilokalorii. Ich zaletą jest również to, iż przy posiadanych właściwościach odchudzających, zawierają przede wszystkim składniki naturalne, będące źródłem witamin oraz składników odżywczych. Pozwalają one na urozmaicenie jadłospisu, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości przyjmowanych kalorii, prowadzącym do redukcji masy ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here