Kreatyna a odchudzanie

Próbujesz redukować masę swojego ciała. Na początku zakładasz więc, że sama dieta w zupełności ci wystarczy. Zmieniasz swoje nawyki żywieniowe i niemalże od razu, gdy tylko to zrobisz, zauważasz wynikające z tego korzyści. Mimo iż nie przejmujesz się liczeniem kalorii i dalej czasami pozwalasz sobie na zjedzenie tego batonika czy kilku kostek mlecznej czekolady, twoja waga z tygodnia na tydzień robi się coraz mniejsza, a ty ponownie zaczynasz mieścić się w ubrania, które leżały w twojej szafie nieużywane od ostatnich paru miesięcy. Jesteś zmotywowany, by chudnąć szybciej i więcej. Te początkowe małe spadki przestają cię już satysfakcjonować – daj człowiekowi palec, a weźmie całą rękę – chcesz w jak najkrótszym czasie pozbyć się całej swojej nadwagi, by zdążyć to zrobić jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem lub czekającym cię ślubem koleżanki. Wierzysz w to, że może ci się to udać, ale nagle przychodzi ten dzień, w którym po wejściu na wagę tracisz swój zapał. Nie tylko nie udało ci się zrzucić ani jednego grama w przeciągu tygodnia, ale twoja waga wzrosła! To właśnie gdy dojdzie do takiej sytuacji, zaczynasz zastanawiać się nad sięgnięciem po specjalistyczne suplementy, które, przynajmniej w teorii, tą wagę mają pomóc ci zbijać szybciej i łatwiej. Interesujesz się nawet kreatyną, mimo iż substancja ta polecana jest głównie osobom próbującym zwiększyć swoją masę mięśniową. Gdzieś tam przeczytałeś jednak o tym, że pozwala ona również szybciej chudnąć. A jak to jest z nią naprawdę? Kreatyna a odchudzanie – czy to właśnie ta substancja może okazać się dla ciebie cudownym kluczem do wymarzonej sylwetki?

Bez wątpienia można powiedzieć, że kreatyna jest najpopularniejszym i nawet najmodniejszym suplementem diety. Sięga po nią już co czwarta osoba ćwicząca na siłowni. W takich miejscach ludzie pracują nad swoimi nowymi sylwetkami – nie zawsze chcą chudnąć i pozbywać się swoich zbędnych kilogramów, bo równie często (o ile nie częściej) zależy im na rozbudowie figury, zbudowaniu takich mięśni, jakich nie mógłby się powstydzić sam Arnold Schwarzenegger. Skoro ty sam dalej starasz się po prostu redukować masę ciała, teoretycznie takie odżywki nie powinny ci być do niczego potrzebne, a jednak ich właściwości potrafią nie tylko pobudzić mięśnie do wzrostu, ale też przyczynić się do usprawnienia i przyspieszenia procesu odchudzania. Niektórzy zatem korzystają z kreatyny także podczas redukcji. Nie myśl sobie, że jeśli zaczniesz ją przyjmować, nagle na twoim ciele pojawią się mięśnie – bez porządnego i dobrze zaplanowanego treningu siłowego jest to po prostu niemożliwe. Ćwicząc aerobowo, jedząc zdrowo i przy okazji suplementując kreatynę, możesz jedynie pomóc sobie w zbijaniu nadmiernej masy ciała. Naucz się jednak poprawnie korzystać z tego suplementu diety, aby z powodu ogromnej chęci uzyskania lepszej sylwetki nie stracić swojego zdrowia i nie zaszkodzić swojemu organizmowi.

Kreatyna a odchudzanie – zanim przejdziemy do omawiania konkretnych, interesujących cię właściwości tego suplementu diety, powiedzmy sobie ogólnie, czym one właściwie jest. Otóż kreatyna to związek wykorzystywany najczęściej w okresie budowania masy mięśniowej. Stanowi on nieodłączną część suplementacji każdego kulturysty i sportowca ćwiczącego siłowo. Oczywiście osoba początkująca, która dopiero zaczyna swoją przygodę z ciężarami, już po pierwszych kilku treningach będzie w stanie dostrzec różnice występujące na jej sylwetce. Z treningu na trening będzie stawać się silniejsza i zdoła podnosić coraz to większe ciężary. Zawsze jednak przychodzi ten znienawidzony przez wszystkich okres stagnacji. Mięśnie po prostu się wypalają i przyzwyczajone do konkretnego wysiłku nie chcą dalej rosnąć. Nie pomaga tutaj nawet zwiększanie obciążenia lub zwiększanie ilości powtórzeń wykonywanych w seriach, bo sportowiec jest już tym wszystkim tak zmęczony, że nie ma takiej możliwości, aby mógł dorzucić na swoją sztangę chociażby ten jeden dodatkowy kilogram. Wtedy zazwyczaj poleca się zastosowanie kreatyny. Przyspiesza ona bowiem regenerację mięśni, pozwala im się szybciej nadbudowywać i zwiększa ogólną siłę sportowca. A gdy energia zostaje mu przywrócona, może on spokojnie zwiększyć intensywność swojego treningu.

Teraz już wiesz, czym mniej więcej jest ta cała kreatyna i w jakich celach sportowych bądź sylwetkowych najczęściej się ją stosuje. Skoro jednak ciebie samego nie interesują korzyści pod względem siłowym, wolisz na pewno zapoznać się z odchudzającą mocą tego suplementu diety. A jest ona naprawdę wyjątkowa, a mimo tego dość mocno niedoceniana. W rzeczywistości bowiem niewielka ilość osób zdaje sobie sprawę z tego, że mimo iż kreatynę najczęściej wykorzystuje się do rozbudowywania masy mięśniowej bądź zwiększania ogólnej siły, równie dobrze sprawdza się ona w okresie redukowania tkanki tłuszczowej. Możesz ją więc spokojnie sam stosować, nawet jeśli rzeźba Arnolda Schwarzeneggera wcale nie jest twoim głównym życiowym celem. Przyjmując nawet minimalne dawki kreatyny, pamiętaj tylko o tym, aby jednocześnie ćwiczyć. Ten suplement da ci niewielkie efekty, jeżeli nie połączysz go z regularnymi treningami. One natomiast na pewno pozwolą ci szybciej palić kalorie, dlatego wręcz nie powinieneś z nich rezygnować, jeśli zamierzasz coraz szybciej i efektywniej chudnąć. Rób to mądrze. Uczęszczaj na siłownię przynajmniej dwa razy w tygodniu, jeśli nie masz czasu bądź ochoty na częstsze treningi – taka ilość w zupełności ci wystarczy. Nie musisz nawet machać bardzo ciężkimi ciężarami. Stosuj takie obciążenie, z którym spokojnie sobie poradzisz. Suplementując przy okazji kreatynę, unikniesz spadku masy mięśniowej na redukcji. Nie będziesz pozbywać się wypracowanych mięśni, które na pewno pozytywnie zadziałają na wygląd twojej sylwetki. Im większy masz zresztą poziom masy mięśniowej w ciele, tym więcej spalasz kalorii i to nawet podczas spoczynku – leżenia, stania bądź siedzenia. Ćwicz zatem i ciesz się tym, że przyjemna aktywność pozwala ci efektywniej chudnąć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here