Więcej białka, więcej białka. Trwa jakaś moda na białko i coraz więcej produktów chwali się ilością białka na swoich opakowaniach i tak też zrobiła Bakoma, wypuszczając na rynek jogurt wysokobiałkowy o nazwie MEN PRO. Wiadomo, dość intratny obecnie biznes, bo trwa szał na bycie fit. Każdy chce być fit i codziennie w porannej TV o tym się mówi, i do tego namawia. Firmy sprzedające suplementy biją rekordy sprzedażowe, więc i galanteria mleczarska chce ugryźć ten tort.

Sprawdźmy od razu co kryje się w środku jogurtu Bakoma

Głównym składnikiem jest mleko pasteryzowane.Dobrze, że nie UHT, które nawiasem mówić jest śmieciowym produktem, do którego  trzeba dodawać bakterie jogurtowe, aby mocno nam nie zaszkodziło. Pasteryzowane w ostateczności może być.

Drugi jest cukier i jest go sporo (20,5 g). Większa połowa tego to pewnie laktoza z mleka i białka. Resztę ktoś dosypał, żebyśmy mieli co spalać, jak już chcemy być PRO.

Białko – BCAA. Mamy w produkcie 18,4 g. Oczywiście jakaś serwatka musiała być dodana, z większą ilością aminokwasów, które składają się na BCAA (które uważam za chwyt marketingowy), czyli Isoleucyna, Leucyna i Walina.

Później już mamy składniki nadające smak i są to jakieś owoce w zależności od smaku, których wiele nie ma, bo tylko ponad 1%. Naturalny barwnik i aromaty, które podejrzewam są również naturalne.

Jogurt ten nie wiele się nie różni od tego co wielu pije przed i po treningu

Młodzi ludzie, którzy zaczynają ćwiczyć zazwyczaj kupują popularne białko serwatkowe o smaku jakimś tam, słodzone sukralozą, mieszają to z mlekiem i piją. Dokładnie to samo dostajemy od Bakomy, tyle że mniej zostało użytej chemii (lub wcale, bo nie wiem czy aromaty są w MEN PRO naturalne) dla osiągnięcia smaku, no i nie mamy słodzików, które przecież dodawane są do białek nagminnie.

Czy warto to kupować?

Osobiście bym odradzał, z uwagi jednak na dużą ilość cukru. Czasami pije (jak mi moja kobieta kupi), jednak dość zauważalnie podbija to cukier w organizmie i jest to odczuwalne. Drugi aspekt to cena, taniej wychodzi kupno białka naturalnego, jeżeli już chcemy wspierać się odżywkami wysokobiałkowymi. Jednak raz na jakiś czas można sobie pozwolić.

Udostępnij, polub.. zrób co chcesz
Kategorie: Dieta

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Jogurt Bakoma Men PRO – opinia (HIT czy KIT)"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
dzik
Gość

Zdarza mi się popijać po jakimś wysiłku ale wole szejki białkowe własnej roboty