Blueseventy

Dyscyplina sportu, jaką jest triathlon, cieszy się coraz większą popularnością. Aby jednak móc dyscyplinę tę uprawiać, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Oczywiście podstawa to właściwe przygotowanie fizyczne. Oprócz tego ważny jest jednak również dobór odpowiednie stroju triathlonowego, w tym pianki triathlonowej. Jej wybór nie może być przypadkowy. Pianka odgrywa bowiem bardzo ważną rolę. Czym zatem kierować się przy jej wyborze?

Do czego służy pianka triathlonowa?

Jak wspomniano, pianka triathlonowa spełnia bardzo ważne zadanie. Przede wszystkim musi ona utrzymać ciepło ciała. Jest to bardzo ważne zwłaszcza podczas etapu pływania. Rola pianki triathlonowej jest jeszcze większa, jeśli zawody odbywają się w chłodniejsze dni. Ważne jest zatem z czego pianka jest wykonana. Sięgać warto po produkty wykonane z neoprenu. Głównie dlatego, iż materiał ten bardzo dobrze izoluje temperaturę zewnętrzną. Każdy, kto uprawiał bądź uprawia triathlon, doskonale wie, jak ważne jest utrzymanie organizmu we właściwej kondycji cieplnej. Na rynku dostępne są różne rodzaje pianek triathlonowych. Różnią się one m.in. swoją grubością. Najczęściej wybierane są pianki o grubości od 3 do 5 mm. Takie pianki oferuje m.in. marka Blueseventy. Grubość pianki ma istotne znaczenie. Im grubsza, tym lepiej chroni organizm przed zimnem. W związku z tym, że na rynku dostępne są pianki o różnej grubości, wybór tej konkretnej podyktowany powinien być m.in tym w jakiej porze roku mają odbywać się zawody triathlonowe.

Wybór właściwego rozmiaru pianki triathlonowej

Wybierając piankę triathlonową pamiętać trzeba, aby była ona właściwie dopasowana. Szczególną uwagę zwrócić należy zatem na jej rozmiar. Bardzo istotny jest dobór odpowiedniego kołnierza. Ten nie może zbyt mocno uciskać szyi. Ważne jest także, aby kołnierz zapobiegał przedostawaniu się wody. W innym wypadku woda może znacznie spowolnić tempo pływania. Jeśli mowa o rozmiarze pianki triatlonowej to równie istotne jest także to, aby pianka nie marszczyła się za kolanami. Widoczne pomarszczenie pianki oznaczają, iż jest ona za duża. Oczywiście pianka nie może także w żadne sposób krępować ruchów. Aby mieć pewność, że rozmiar pianki triathlonowej będzie właściwie dobrany, warto zakupić produkt renomowanej marki. I tu znów wspomnieć można o marce Blueseventy.

Prawidłowe zakładanie pianki triathlonowej

Właściwe dopasowanie rozmiaru pianki ma bezpośredni wpływ na łatwość jej zakładania oraz zdejmowania. Pianki triatlonowe zwykle zakłada się i zdejmuje dość trudno. Jeśli jej rozmiar będzie źle dopasowany to czynność taka będzie jeszcze bardziej utrudniona. Zakładanie pianki można jednak sobie nieco ułatwić. Dobrym pomysłem jest założenie na stopy worków foliowych. Zdecydowanie ułatwi to wsunięcie nogi. Warto wspomnieć, że marka Blueseventy do swoich produktów dołącza dokładną instrukcję dotyczącą użytkowania oraz pielęgnacji pianki triathlonowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here