Herbaty wspomagające odchudzanie

Herbata jest napojem najczęściej spożywanym oraz najbardziej znanym na całym świecie. Z roku na rok możemy obserwować na półkach sklepowych coraz więcej smaków oraz odmian tego napoju, a pomimo tego, iż ma on prawie zerową wartość energetyczną, jest on bogaty w składki mineralne oraz witaminy, a także polifenole, mające szczególnie korzystny wpływa na zdrowie ludzkie. Producenci herbat prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych napojów funkcyjnych, ówcześnie można spotkać się z herbatą na sen, zdenerwowanie, trawienie, obniżenie poziomu cholesterolu, problemy z wątrobą, a ogromną popularnością cieszy się również herbatka na odchudzanie. Jak wynika z przeprowadzonych badań szczególny wpływ na redukcję masy ciała ma przede wszystkim jej odmiana zielona oraz czerwona.
Herbatka na odchudzanie stanowi zazwyczaj mieszaninę starannie dobranych ziół oraz suszonych owoców, a także olejków eterycznych, nadających jej charakterystyczny przyjemny, odprężający oraz uspokajający zapach, który ma na celu ograniczenie do minimum stresu oraz niepokoju, który występuje po zjedzeniu obfitego posiłku. Herbatka na odchudzanie reguluje ponadto procesy trawienne, przyspieszając przemianę materii. Napój ten można spożywać o dowolnej porze w ciągu dnia, w tym również bezpośrednio przed położeniem się spać, jednak, jak wynika z przeprowadzonych badań, jest on najbardziej skuteczny wówczas gdy spożywa się go bezpośrednio po posiłku. Herbatka na odchudzania oprócz przyspieszania redukcji masy ciała ma również inne korzystne właściwości, a jednym z nich jest zapobieganie zaparciom oraz niestrawności, które bardzo często występują w przypadku przyjmowania dużej ilości protein, czyli przede wszystkim u osób spożywających znaczną ilość białek.
Starannie dobrany skład, jaki posiada herbatka na odchudzanie sprawia, iż umożliwia ona szybszą redukcję masy ciała, poprzez działanie przeczyszczające, moczopędne oraz hamujące apetyt. Są to działania, które w początkowej fazie powodują znaczną redukcję masy ciała, jednak nie zalicza ich się do sposobów zdrowych dla organizmu. Ze względu na to, iż herbatka na odchudzanie ma działanie przeczyszczające, polegające na przyspieszonym ruchu jelit, to dochodzi do znaczącej utraty wody z organizmu, w wyniku czego spadek masy ciała nie wynika ze zmniejszenia się ilości tkanki tłuszczowej, lecz masy wody. W wyniku tego, w chwili gdy jelita wrócą do prawidłowej pracy, nasza waga również powróci do pierwotnej wartości.
Herbatka na odchudzanie mająca działanie przeczyszczające, w wyniku długotrwałego stosowania może prowadzić do zaburzeń oraz osłabienia pracy jelita grubego. Ponadto utrata wody z organizmu, na skutek działań odwadniających płynu, jest przyczyną niedostatecznego nawodnienia organizmu, które w konsekwencji prowadzi do uczucia chronicznego zmęczenia, drażliwości, a także znacznego zmniejszenia wydajności ciała. Herbatka na odchudzanie o działaniu odwadniającym, w wyniku długotrwałego stosowania może prowadzić do pojawienia się chorób naczyniowych oraz chorób układu krwionośnego. Dlatego też, aby pozbyć się zatrzymywanego w naszym organizmie nadmiaru wody, nie powinniśmy stosować środków powodujących jej utratę, lecz pić czystą wodę mineralną, przyspieszającą metabolizm, a tym samym oczyszczającą organizm z toksyn, poprzez usuniecie zalegających w nim płynów. Herbatka na odchudzanie może mieć również właściwości powodujące hamowanie apetytu, które w konsekwencji prowadzi do niedostarczania do organizmu potrzebnej ilości składników odżywczych, co z kolei wywołuje uczucie senności, zdenerwowanie oraz kołatanie serca.
Jak wynika z badań najbardziej efektywna w utracie masy ciała jest zielona herbatka na odchudzanie, która jest hodowana jedynie w pięciu krajach świata, czyli Indiach, Chinach, Sri Lance, Kenii oraz Indonezji. Leczniczy wpływ na organizm ludzki napój ten zawdzięcza jednym z jej składników, czyli polifenolom. Zielona herbatka na odchudzanie ma nie tylko działanie odchudzające, ale także chroni przed znaczną ilością chorób, takich jak nowotwory, nadciśnienie, miażdżyca, choroby układu krążeniowego, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona oraz choroba Alzheimera. Regularne picie napoju prowadzi do stabilizacji masy ciała, poprzez utrudnianie odkładania się tkanki tłuszczowej oraz zapobieganie otyłości. Szczególnie istotnymi składnikami, jakie posiada zielona herbatka na odchudzanie są katechiny, powodujące redukcję tkanki tłuszczowej nawet o pięćdziesiąt procent. Ponadto prowadzą one do zahamowania wzrostu jej komórek, zwanych adipocytami oraz ich namnażania się. Kolejnymi istotnymi składnikami są polifenole, których główne działanie polega na zmniejszeniu aktywności związków odpowiedzialnych za rozkład węglowodanów oraz tłuszczy, w wyniku czego dochodzi do znacznego zmniejszenia ich przyswajania w jelitach. Polifenole posiadają również doskonałe właściwości redukujące do minimum odkładanie się cholesterolu, co w rezultacie zapobiega miażdżycy oraz chorobą układu krwionośnego.
Podczas diety redukującej masę ciała skuteczna jest również czerwona herbatka na odchudzanie, która powstaje na skutek występującego przez krótki okres czasu procesu fermentacji, polegającego na rozkładzie zielonych liści herbaty przez drobnoustroje, co w konsekwencji wydobywa z niej charakterystyczny smak oraz aromat. Proces w jakim powstaje czerwona herbatka na odchudzanie skutkuje tym, iż ma ona zupełnie inne właściwości od jej zielonej odmiany. Doskonale nadaje się jako napój po ciężkostrawnym, tłustym lub rozdymającym posiłku, gdyż posiada ona właściwości wspomagające procesy trawienne. Jest ona ponadto doskonałym środkiem, stosowanym w walce z otyłością, ponieważ jak wynika z przeprowadzonych badań czerwona herbatka na odchudzanie stanowi doskonałe zabezpieczenie przed pojawieniem się tak zwanego efektu jo-jo. Inne badania dowiodły również, iż regularne picie tego typu napoju pozwala na zmniejszenie masy ciała o pięć kilogramów w zaledwie jeden miesiąc, co jest wynikiem znacznego przyspieszenia metabolizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here